معرفی بازی جذاب، فکر و پلتفرمی Toby: The Secret Mine

اگر تا به‌ حال تجربه بازی‌های معمایی با تم تاریک را داشته باشید، حتماً بازی جذاب، رازآلود و میان سبکی Limbo را می‌شناسید. Limbo یک بازی رازآلود با تم تاریک است که از ترکیب دو سبک معمایی و پلتفرمی ساخته‌ شده است. قاعدتا اگر از Limbo خوشتان آمده باشد و تمامی معماهای آن را حل کرده باشید، حتماً به دنبال بازی‌هایی مشابه با معماها و چالش‌هایی جدید خواهید بود.

Toby: The Secret Mine ساخته شرکت Headup Games یک بازی مشابه Limbo است که دقیقاً با همان سبک و سیاق ساخته شده است. این مساله را حتی می‌توان در توضیحاتی که شرکت سازنده در مورد “توبی” داده مشاهده کرد. شرکت سازنده در توضیحات Toby به‌طور متواضعانه‌ای آن را «یک بازی چالشی با سبک معمایی-پلتفرمی به همراه ایده هایی از بازی‌های شبیه به Limbo» معرفی کرده است.

در Toby مانند مبدأ اصلی ایده آن، با چالش‌های متفاوتی روبرو خواهید شد که رفته‌ رفته با دشوار شدن معماهای بر سر راه، فکر شما بیشتر درگیر خواهد شد. گیم‌پلی بازی همان‌طور که انتظار می‌رود بسیار ساده است اما محیط بازی تفاوت‌هایی نیز در مقایسه با Limbo دارد. محیط بازی Toby فقط به رنگ سیاه‌ و سفید و تم تاریک تکیه ندارد. در دنیای Toby رنگ‌ها جریان دارند و در بسیاری از مراحل حتی محیط‌های بازی به‌اندازه Limbo یکنواخت نیستند. در Toby می‌توانید محیط‌های بیشتری مانند جنگل، غار، معدن و حتی کولاک را تجربه کنید.

داستان بازی از آن‌جایی شروع می‌شود که شخصیت بازی یعنی Toby در یک شهر بی‌نام‌ و نشان زندگی می‌کند که یک گربه‌ چشم قرمز تمام افراد مقیم این شهر را دزدیده است. Toby در این بازی تصمیم می‌گیرد تا به سفری طولانی را برای نجات دوستان خود از دست هیولای چشم قرمز برود.

تولید و توسعه این بازی برخلاف آن‌چه به نظر می‌رسد نزدیک به یک سال و نیم طول کشیده است و از بازی‌های مشابه نظیر Limbo ، Nihilumbra و Type:Rider ایده گرفته است. اما فراموش نکنید که Toby یک بازی با تقلید کورکورانه نیست. این بازی برای طرفداران سبک بازی‌های قبلی ساخته‌ شده تا چالش‌های بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار دهد. این بازی را می‌توانید از این لینک در App Store دریافت کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.