اپل تمام تمرکزش را روی اتومبیل‌ خودران گذاشته است

با توجه به ادعای اخیر تیم کوک تقریباً همه می‌دانند که اپل در حال کار بر روی توسعه نرم‌افزارهای لازم برای تولید یک سیستم هوشمند اتومبیل‌ خودران است. حدود دو ماه پیش یک خودروی شاسی‌ بلند لکسوس با سیستم هوشمند خودران اپل در خلیج سان‌فرانسیسکو دیده شد و دو هفته بعد از آن تیم کوک به‌طور رسمی از تلاش اپل برای توسعه سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها خبر داد و اعلام کرد که اپل سیستم‌های خودران را مادر تمام تکنولوژی‌های هوش مصنوعی در آینده می‌داند.

اما در این میان‌ روز گذشته مدیرعامل اجرایی اپل بار دیگر تأکید کرد که این شرکت علاقه‌ای عمیق به تکنولوژی دارد و ادعا کرد که این شرکت قصد دارد تا قدم‌هایی فراتر از ساخت و توسعه اتومبیل‌های خودران بردارد.

او در ادامه سخنانش اعلام کرد: «در بحث سیستم‌های خودران، قویاً اعتقاد داریم که چشم‌اندازی از هسته تمام فناوری‌ها در آن نهفته است. ما در حال انجام پروژه‌ای بزرگ هستیم و ما سرمایه‌گذاری بزرگی برای آن کرده‌ایم تا به آن چشم‌انداز برسیم.»

او در ادامه افزود: «کاربرد سیستم‌های خودران می‌تواند فراتر از ساخت و توسعه اتومبیل‌های خودران باشد و اپل می‌خواهد پا را فراتر از آن بگذارد» و سپس تأکید کرد که نمی‌تواند اطلاعات بیشتری از جزئیات پروژه در حال انجام اپل بگوید.

بر اساس گزارش‌های به دست آمده، در حال حاضر بیش از هزار مهندس اپل تحت پروژه‌ای به عنوان تایتان در حال فعالیت هستند، اما هنوز اطلاعات دقیقی از میزان پیشرفت این پروژه در دست نیست. اکتبر سال گذشته نیز گزارشی مبنی بر جداسازی تیم تایتان برای تمرکز کامل روی این پروژه منتشر شد که ابهام‌های زیادی در مورد نحوه رقاب اپل با کمپانی معروف تسلا را به وجود آورد.

اپل از سال 2014 به صورت مخفیانه فعالیت در زمینه اتومبیل‌های خودران را تحت عنوان پروژه تایتان شروع کرد، اما تا سه هفته قبل هیچ سند قابل اعتمادی از مراحل پیشرفت این پروژه در دست نبود. سه هفته پیش اپل پس از دریافت مجوز های لازم، یکی از اتومبیل‌های خودران خود را به صورت آزمایشی در خلیج سان فرانسیسکو به حرکت در آورد. اما امروز تیم کوک، مدیر عامل اجرایی این کمپانی به صورت رسمی فعالیت اپل در زمینه اتومبیل های خودران را تایید کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.