اظهارات تازه تیم کوک درباره اتومبیل‌های خودران اپل

مدت زیادی است که خبر های ضد و نقیضی در مورد تلاش اپل برای ساخت اتومبیل های خودران پخش می شوند.

همین چند وقت پیش، یک اتومبیل خودران مربوط به اپل، در منطقه خلیج سان فرانسیسکو دیده شد، اما حالا تیم کوک برای اولین بار به صورت رسمی تایید کرده که اپل در حال تلاش برای تولید نرم افزار های لازم برای اتومبیل های خودران است. تیم کوک در مصاحبه امروز خود با Bloomberg ادعا کرد که اپل در حال حاضر بر روی نرم افزار سیستم خودکار سازی اتومبیل ها تمرکز کرده است و فعلا تلاشی برای تولید خودرو با برند اپل را ندارد.

او در ادامه مصاحبه خود افزود: ما این مسئله را به گونه ای مادر تمام پروژه های هوش مصنوعی می دانیم و اتوماتیک سازی خودروها برای ما بسیار هیجان انگیز خواهد بود. اما باید دید که این فناوری تا کجا قرار است پیش برود چرا که اپل دقیقا قلب این فناوری را هدف قرار داده و این دیدگاه برای ما بسیار مهم است.

بر اساس گزارش های به دست آمده در حال حاضر بیش از هزار مهندس اپل تحت پروژه ای به عنوان تایتان در حال فعالیت هستند اما هنوز اطلاعات دقیقی از میزان پیشرفت این پروژه در دست نیست. اکتبر سال گذشته نیز گزارشی مبنی بر جدا سازی تیم تایتان برای تمرکز کامل روی این پروژه منتشر شد که ابهام های زیادی در مورد نحوه رقاب اپل با کمپانی معروف تسلا را به وجود آورد.

طبق اخبار ضد و نقیض، اپل از سال 2014 به صورت مخفیانه فعالیت در زمینه اتومبیل های خودران را تحت عنوان پروژه تایتان شروع کرد و تا سه هفته گذشته هیچ سند قابل اعتمادی از مراحل پیشرفت این پروژه در دست نبود. سه هفته پیش اپل پس از دریافت مجوز های لازم، یکی از اتومبیل های خودران خود را به صورت آزمایشی در خلیج سان فرانسیسکو به حرکت در آورد. اما امروز تیم کوک، مدیر عامل اجرایی این کمپانی به صورت رسمی فعالیت اپل در زمینه اتومبیل های خودران را تایید کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.