تلگرام مکان‌نمای زنده، مدیاپلیر و پلتفرم ترجمه را فعال کرد

سرویس پیام رسانی ابری تلگرام قابلیت‌های جدیدی را در آخرین نسخه‌اش اضافه کرده است.

Telegram 4.4

تلگرام ۴.۴

قابلیت‌های جدید که قسمتی از نسخه بروز شده است شامل ٬مکان‌نمای زنده٬ و یک مدیاپلیر جدید است که همراه با چند زبان جدید و پلتفرم جدید ترجمه فعال شده است. این تغییرات به همراه بهبود در چت‌های گروهی در نسخه ۴.۴ برای اندروید و iOS نیز منتشر شده است.

قابلیت ٬مکان‌نمای زنده٬ کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از GPS به صورت زنده مکان دوستان خود را ببینید. کاربران می‌توانند با این قابلیت بین ۱۵ دقیقه تا ۸ ساعت از مکان یکدیگر با خبر شوند. نکته قابل توجه این است که این قابلیت هم برای چت‌های شخصی و هم برای چت‌های گروهی قابل استفاده است. برای فعال کردن این قابلیت به منوی Attachment بروید.

 

این پلتفرم پیامرسان در این نسخه طراحی مدیاپلیر خودش را تغییر داده و در پخش موسیقی پیشرفت‌های خوبی داشته است. کاربران از این پس می‌توانند روی عنوان موسیقی در حال پخش تپ کنند تا عکس و دیگر اطلاعات آن را مشاهده کنند.

تلگرام ۴.۴

تلگرام همچنین پلتفرم ترجمه خودش را برای پیشنهاد عناوین ترجمه‌ای شامل لغت و جمله را به برنامه‌اش با همکاری سایت transifex اضافه کرده است. کاربران می‌توانند به برنامه ترجمه اضافه کنند یا اینکه به ترجمه‌های گذاشته شده توسط دیگران رای بدهند. تلگرام اعلام کرده که می‌تواند برای ترجمه‌ها بروزرسانی‌های داخل سروری انجام دهد تا دیگر به بروزرسانی برای ترجمه‌های داخل برنامه نیازی نباشد. این یعنی توسعه دهندگان تلگرام ترجمه‌ها را بدون توجه به آپدیت‌های نسخه‌ای این برنامه بروز خواهند کرد.

در آخر خالی از لطف نیست که بگوییم این پلتفرم اعلام کرده که عملکرد چت‌های گروهی پیشرفت داشته است. این کمپانی اعلام کرده که کاربران براحتی می‌توانند ببینند که مدیر گروه چه کسی است که با نشان جدید مشخص خواهد شد. مدیران چت‌های گروهی از این پس می‌توانند مشخص کنند که آیا کاربران جدید می‌توانند تاریخچه گروه را مشاهده کنند یا خیر.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.