برند موبایل محبوب جوان‌ترها: آیفون، سامسونگ یا … ؟!

قبلاً در مقالاتی به آمار مربوط به پرفروش‌ترین گوشی‌های سال 2017 پرداختیم. اکنون در این مقاله می‌خواهیم بدانیم جوان‌ترها کدام گوشی را بیشتر از همه می‌پسندند؟

از آنجایی‌که همیشه بودجه افراد مطابق با سلیقه آن‌ها نیست نمی‌توان به‌طور حتم پرفروش‌ترین گوشی‌ها را محبوب‌ترین‌ها دانست. به‌خصوص که موضوع بودجه در سن جوانی با توجه به نداشتن درآمد مستقل بیشتر در نوع خرید افراد تأثیرگذار است.

بااین‌حال اگر بخواهیم با توجه به آمار و تحقیقات و بی حاشیه به سراغ اصل مطلب برویم باید اقرار کنیم که برند اپل و آیفو‌ن حرف اول را در میان جوان ها می‌زند و این اشتیاق به داشتن گوشی آیفون روزبه‌روز نیز در حال افزایش است. حتی اگر بدون توجه به آمار نیز نگاهی اجمالی به جوان های اطراف خود بیندازیم به راحتی شوق و ذوق آن‌ها را به داشتن آیفون می توان دید.

آیفون

بیایید نگاهی داشته باشیم به آمار و داده‌های جمع آوری شده توسط موسسه سرمایه‌گذاری  Piper Jaffray. 78 درصد جوانان موردمطالعه در این تحقیق گوشی آیفو‌ن دارند. این آمار که در پاییز گرفته شده است 2 درصد بیشتر از آمار مربوط به بهار سال 2017 است.  82 درصد جوانان نیز گفتند که گوشی بعدی آن‌ها آیفو‌ن خواهد بود.

اعداد و ارقام خرید آیفو‌ن در مدت یک فصل جهشی 2 درصدی داشته‌اند. درباره نمانام‌های دیگر کمتر چنین اتفاق مشابهی افتاده است. شاید بتوان دلیل این جهش را به مدل‌های جدید آیفون که اخیراً به بازار عرضه شده است ربط داد که اگر این‌طور باشد با عرضه آیفو‌ن 10 با صفحه نمایشگر لب‌به‌لب آن تا یک الی دو ماه دیگر تعداد آیفون داران باید طبعاً خیلی بیشتر از این‌ها شود.

آیفون

جالب است بدانید که یکی دیگر از محصولات موردعلاقه جوانان اپل واچ است و 17 درصد جوانان موردمطالعه قصد داشتند ظرف 6 ماه آینده برای خود اپل واچ بخرند.

نتیجه این تحقیق بی‌تردید حامل خبرهای خوبی برای کمپانی اپل به‌ویژه تیم تولید آیفون و اپل واچ است.

در این تحقیق میزان تمایل جوانان به استفاده از اپل موزیک نیز در مقایسه با اسپاتیفای و یوتیوب پرچم‌دار بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.