منتفی شدن ارسال پیامک به تمام گوشی‌های فعا‌ل در روز اول رجیستری

طر‌ح رجیستری گوشی موبایل قرار است از پایان مهرماه با اجرا روی دو مدل گوشی قاچاق آغاز شود. بنا بر‌ اعلام اصناف این طرح از روز 28 مهرماه اجرایی خواهد شد.

پیش از این پیشنهاد شده بود که در روز نخست اجرای رجیستری برای تمامی گوشی‌های فعال در کشور پیا‌مکی مبنی بر قانونی یا غیرقانونی بودن گوشی مورداستفاده ارسال شود. پس از این پیشنهاد، پیشنهاد دیگری مبنی بر ارسال پیامک حتی برای گوشی‌های قاچاق به دلیل جلوگیری از ایجاد بار ترافیکی شبکه موبایل نیز مطرح شد.

در پیگیری های اخیر تازه‌ترین تصمیم در مورد چگونگی ارسال پیامک برای اطلاع مشترکان از قانونی بودن یا ‌نبودن تجهیز‌ حاکی از این است که در این فاز پیامک صوتی به تمام مشترکان ارسال نخواهد شد و صرفاً برای گوشی‌های جدیدی‌ که خریداری می‌شوند استعلام انجام شده و پاسخ پیامکی ارسال می‌شود و این احتمال وجود دارد که ارسال پیامک کلی برای تمام مشترکان در فازهای بعدی از اجرای رجیستری دیده شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.