در آیفون 10 چطور بدون دکمه Home، اسکرین شات بگیریم و Face ID را خاموش کنیم؟

اگر نگران حذف دکمه Home از آیفون 10 هستید، نگرانی شما بی‌مورد است. اپل راه‌های جایگزینی برای کاربردهای این دکمه محبوب در نظر گرفته است. با اپل مگ همراه باشید.

تا به امروز در همه‌ آیفون‌ها و آیپدهای اپل می‌شد با استفاده از فشار دادن دکمه‌های پاور و هوم با هم یک اسکر‌ین‌شات از صفحه‌ دستگاه خود بگیرید که آن عکس در کنار عکس‌های دوربین شما قرار می‌گرفت. اما این کار دیگر با استفاده از iPhone X امکان‌پذیر نیست چون دکمه‌ هوم حذف شده است. اما نگران نباشید چون یک راه جایگزین برای آن وجود دارد. همچنین یک میان‌بر  برای غیرفعال کردن امکان تشخیص چهره قرار داده شده است.

 

چطور اسکرین‌شات بگیریم؟

بسیار ساده و مختصر است. برای گرفتن یک اسکرین ‌شات شما باید دکمه‌ ولوم بالا و پاور را با هم فشار دهید. مثل آیفون‌های قبلی صفحه‌ آیفون شما یک فلش خواهد زد و صدای کلیک دوربین را خواهید شنید که یعنی شما با موفقیت یک عکس از صفحه‌ خود ذخیره کرده‌اید.

 

چطور سریعا قابلیت تشخیص چهره را غیر فعال کنیم؟

این مطلب هم یک مقدار مرتبط با موضوع بالاست چون روش کار تقریبا شبیه به هم است. قابلیت تشخیص چهره یا Face ID  مانند Touch ID نکات حریم خصوصی ویژه‌ای دارد. هیچکس به جز شما نمی‌تواند رمز گوشی شما را وارد کند چون پسورد بخشی از بدن شماست. همین موضوع باعث می‌شود برخی موارد امنیتی خیلی ساده به نظر برسند که باید حواستان به آنها باشد چون قرار دادن انگشت روی دکمه‌ هوم و یا قرار دادن صورت روبروی گوشی کاری است که به راحتی شما آن را انجام می‌دهید.

برای غیر فعال کردن موقتی این قابلیت در آیفون 10 ، هنگامی که به گوشی نگاه می‌کنید و نمی‌خواهید قفل گوشی باز شود می‌توانید دکمه‌های دوطرف آیفون را نگه دارید. همچنین برای غیر فعال کردن دائمی آن می‌تواند دکمه‌های ولوم و دکمه‌ پاور را به صورت همزمان نگه دارید. البته این راه‌های میان‌بر بوده و می‌توانید از تنظیمات گوشی هم این کار را انجام دهید.

همچنین برای غیر فعال کردن Touch ID در دیگر مدل‌های آیفون می‌توانید 5 بار مداوم از دکمه‌ هوم استفاده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.