کوالکام به دنبال توقف فروش آیفون در چین

شرکت کوالکام به‌تازگی نزاع قانونی جدیدی را علیه اپل شروع کرده و طی آن خواستار توقف تولید و فروش آیفون در چین شده است. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، جدیدترین کشمکش قانونی میان دو شرکت اپل و کوالکام از مرز آمریکا فراتر رفته و این بار به‌صورت بین‌المللی و در کشور چین ادامه یافته است.

در این نزاع قانونی کوالکام مدعی نقض سه پتنت مشخص از طرف اپل شده است درحالی‌که حق امتیاز این سه پتنت از طرف هیچ شرکتی به‌صورت قانونی ثبت‌نشده است.  کوالکام در این دعوی قانونی مدعی شده که اپل بدون پرداخت حق امتیاز، از فناوری‌های کشف‌شده توسط کوالکام استفاده کرده است.

کوالکام ادعا می‌کند که اپل در ساخت سیستم بهینه‌سازی و مدیریت انرژی آیفون و همچنین قابلیت Force Touch در این تلفن‌های هوشمند از پتنت های غیرقانونی استفاده کرده است.

اپل نیز با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه، ضمن “بی‌اهمیت” خواندن موضوع مطرح‌شده توسط کوالکام، ادعای قانونی این شرکت را محکوم‌به شکست خوانده است. اپل در این بیانیه کوالکام را به “فرصت‌طلبی” محکوم کرده و ادعا کرده که کوالکام هرگز به خاطر استفاده اپل از این پتنت ها مذاکره‌ای انجام نداده است.

در ادامه این بیانیه اپل احترام ویژه‌اش نسبت به نوآوری را یادآور شده و مدعی شده که حاضر به پرداخت هزینه معقول و منصفانه استفاده از این پتنت ها است. این پتنت ها سال‌ها است که توسط اپل استفاده‌شده و در این مدت هرگز این شرکت با کوالکام در مورداستفاده از آن‌ها بحثی نداشته است.

گفتنی است که اپل و کوالکام مدت‌هاست که به دلایل گوناگون با یکدیگر کشمکش‌های قانونی داشته‌اند و جالب اینجاست که این دو شرکت تا به امروز همکاری با یکدیگر را ادامه داده‌اند. اپل یکی از مهم‌ترین مشتریان کوالکام درزمینهٔ تأمین قطعات مودم اتصال به‌کاررفته در آیفون‌ها به‌حساب میاید و از طرف دیگر کوالکام با توسعه تراشه‌های اسنپ دارگون مهم‌ترین رقیب پردازنده‌های سری A به‌کاررفته در آیفون‌ها است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.