الگوی جدید اپل خبر از سخت‌افزار پیشرفته VR می‌دهد

سازمان ثبت اختراع ایالات‌متحده روز پنجشنبه الگو‌های جدید اپل را که مربوط به برنامه واقعیت مجازی این غول تکنولوژی می‌شود منتشر کرده است.  بر اساس این گزارش، این الگو توانایی اتصال به برنامه‌های کلاس دسکتاپ در محدوده وسیع را دارد.

الگوی شماره 20170295361 اپل در ساده‌ترین شرایط ممکن، خبر از تجسم سخت‌افزاری ٬مونوسکوپی یا استریوسکوپی٬ را داده که توانایی نشان دادن زوایای ۱۸۰ و ۳۶۰ را به شکل متصل شده به سر فرد دارد. در واقعیت، عملکرد آن چیزی شبیه به سیستم‌های واقعیت مجازی HTC Vive ، Playstation VR و Google DayDream خواهد شد.

اپل واقعیت مجازی

پیش‌بینی اپل چیزی فراتر از پلتفرم‌های معرفی شده واقعیت مجازی است که می‌توان آن را از تلاش این شرکت برای تولید برنامه‌های واقعیت مجازی احساس کرد.

وبسایتی تخصصی در این زمینه توضیح داده است که هدست اپل به طور مشخص با iMac معرفی شده در اواسط ۲۰۱۷ از همین شرکت کارخواهد کرد، که برای انجام وظایف سخت واقعیت مجازی با گرافیک‌های بالا آماده شده است که در سایت اپل هم به آن اشاره شده است.

اپل واقعیت مجازی

ما فعلا از اینکه اپل چه زمانی از هدست واقعیت مجازی ساخت خودش رونمایی خواهد کرد خبر نداریم، اما برنامه‌های جدید این شرکت در این زمینه چیز غیرآشنایی در سیلیکون ولی نیست. در حالی که فعلا نمی‌توان شکلی کامل از چیزی که اپل می‌خواهد تولید کند تداعی کرد اما می‌شود از روی کارهای جدید این شرکت برای پلتفرم آیفون (ARKit) و خبرهایی که برای هدست واقعیت مجازی ویژه آن آمدند، بزرگی این برنامه را تشخیص داد.

در نهایت خالی از لطف نیست که بدانید اپل اخیرا جف نوریز را که قبلا در ناسا کار می‌کرده برای بخش واقعیت مجازی و افزوده‌اش استخدام کرده است. نوریس که قبل از این بر روی پروژه Jet Propulsion ناسا کار می‌کرده، تجربه کافی برای واقعیت مجازی و افزوده را بخوبی دارد. او همچنین در پروژه‌های دیگر VR مانند Facebook Ocolus و Microsoft HoloLens نقشی کلیدی داشته است. بدون شک نوریس کسی است که نقش مهمی را در ساخت هدست واقعیت مجازی اپل بازی خواهد کرد.

و دوباره تیم کوک در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که AR یا واقعیت افزوده یک تکنولوژی متعلق به آینده است. و به احتمال زیاد قبل از ورود هدست واقعیت مجازی اصلی اپل شاهد چیزی مانند iGlass خواهیم بود. به هر صورت، این الگو چیزی مانند آتش کنجکاوی را برای طرفدارانش روشن کرده که فعلا از پشت در‌های بسته اپل چیزی معلوم نیست.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.