تلاش شرکت Nest برای پشتیبانی نرم افزاری از Apple HomeKit

کمپانی Nest در نظر دارد تا از Apple HomeKit پشتیبانی کند.

Nest یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید محصولات هوشمند سازی خانه است که اخیرا توسط گوگل خریداری شده است. این شرکت در حال حاضر در زمینه تولید محصولات هوشمند مانند ترانزیستور فعال است که تا به حال از سرویس هوشمند سازی خانه HomeKit پشتیبانی نمی کرده است.

طبق مصاحبه ای که اخیرا مجله اینترنتی  9to5Mac با مدیران Nest داشته، به نظر می رسد که این کمپانی در تلاش است تا امکان اتصال به سیستم هوشمند سازی اپل را برای محصولاتش فراهم کنند. تا پیش از کاربران این محصولات می توانستند از طریق اپلیکیشن توسعه داده شده این کمپانی در iPhone، محصولات این شرکت را کنترل کنند و کاربران اجازه کنترل آنها از طریق Siri را نیز داشتند.

به نظر می رسد که تصمیم اخیر Nest به دلیل تغییر سیاست های اپل در زمینه HomeKit باشد. چرا که تا پیش از این، اپل کمپانی های سازنده را مجبور به دریافت مجوز و همچنین استفاده از چیپ سخت افزاری MFi برای اتصال این دسته از محصولات به HomeKit می کرد. اما حالا اپل سیاست خود در این زمینه را تغییر داده و دست توسعه دهندگان و سازنده های این محصولات را بیش از گذشته باز گذاشته اشت تا آنها بتوانند راحت تر از گذشته محصولات هوشمند سازگار با HomeKit را تولید کنند. با وجود اینکه Tony Fedall از مدیران سابق اپل، جزو موسسان اصلی Nest به حساب می آید، اما اختلاف سیاست ها باعث شده تا به امروز Nest تصمیمی برای همکاری با HomeKit را نداشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.