ساخت فیلتر تصفیه هوا با قابلیت اتصال به iOS

محصولات Homekit اپل روز به روز بیشتر از قبل می‌شوند و مطمئناً این به دلیل استقبال بالا از تکنولوژی‌های هوشمند سازی خانه است. شرکت Molekule؛ تولید کننده اولین فیلتر تصفیه هوا مولکولی در سری جدید محصولاتش قابلیت اتصال به iOS را برای کاربرانش فراهم آورده است.

بیشتر مردم معتقدند هوای داخل خانه تمیزتر از هوای خارج خانه است، این در صورتی است که بر اساس داده‌های شرکت Molekule هوای داخل خانه 5 مرتبه بیش‌تر از هوای خارج خانه آلوده است و افراد بیش از 90 درصد از عمر خود را در فضای داخل اتاق می‌گذرانند.

شرکت Molekule فیلتر تصفیه هوایی اختراع و تولید کرده که برخلاف سایر فیلترها که با عبور هوا آلودگی‌های میلی و میکرومتری را به دام می‌اندازد، این فیلتر خاص می‌تواند آلرژن‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و آلودگی‌های نانومتری را جذب و از بین ببرد. این فیلتر حاصل تحقیقات 20 ساله دانشمند ارشد همین شرکت؛ Dr. Yogi Goswami است.

فیلتر تصفیه مولکولی در هر بار مکش هوا می‌تواند بیش از 3.9 میلیون باکتری E.Coli را از بین ببرد، E.Coli بخش عمده باکتری‌های معلق در فضا را تشکیل می‌دهد. در واقع این فناوری ارگانیسم‌هایی با اندازه 1000 برابر کوچک‌تر از فیلترهای عادی تصفیه هوا؛ HEPA را هم می‌تواند جذب و نابود کند. مکانیسم عمل آن بدین‌ صورت است که فیلتر مولکولی یا PECO دارای میزان بالایی از رادیکال‌های آزاد اکسیژن است که موجب مسمومیت و نابودی تک‌سلولی‌های آزاد محیط می‌شود.

حالا این نوآوری جدید قابلیت اتصال به سیستم‌ عامل iOS را پیداکرده و می‌توان از طریق آیفون و یا آیپد مدیریت شود. اپلیکیشنی برای اتصال این محصول به آیفون طراحی‌ شده که مانند ریموت عمل می‌کند و جهت و سرعت حرکت و میزان تصفیه را تعیین می‌کند. در آینده نه‌چندان دور نیز قرار است که این محصول در میان محصولات Homekit اپل قرار گیرد.

قیمت این فیلتر تصفیه هوا در حال حاضر 799  دلار است که شاید گران به نظر برسد اما تکنولوژی به‌کار رفته در آن قطعاً ارزش این میزان هزینه را دارد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.