خطر بد افزار Judy در کمین اندرویدی ها

هفته پیش محققان فعال در زمینه امنیت تلفن های هوشمند، بد افزار هایی شامل یک سیستم تبلیغاتی auto-click را در سری بازی های Judy پیدا کردند.

مجموعه  بازی های Judy شامل 41 بازی توسعه یافته توسط یک شرکت کره ای به نام Enistudio corp می شد که محبوبیت زیادی بین کاربران کسب کرده بودند و بین  4.5 تا 18.5 میلیون دانلود در سراسر دنیا داشتند و از همه جالب تر اینکه تمام این 41 اپلیکیشن برای چند سال جزو پر دانلود ترین های Google Play Store بوده اند.

خطر بد افزار Judy در کمین اندرویدی ها

اما اخیرا تمام این اپلیکیشن ها توسط یک توسعه دهنده دیگر آپدیت و همگی به یک بدافزار تبلیغاتی آلوده شدند. بدافزار مذکور، مجهز به یک سیستم تبلیغاتی auto-click است که با انتشار آن در دستگاه های هوشمند، تعداد کلیک های تبلیغات اینترنتی را بدون اطلاع کاربران بالا می برد که علاوه بر مصرف بیشتر اینترنت، باعث سرریز شدن پول زیادی به جیب هکر ها می شود.

با وجود اینکه این سری اپلیکیشن ها هم اکنون از Google Play Store حذف شده اند، اما هنوز بیش از 36.5 میلیون دستگاه اندرویدی در سراسر دنیا در معرض آلودگی به این بدافزار قرار دارند. البته دستگاه هایی که آپدیت های اخیر سری اپلیکشن Judy را دریافت نکرده اند ممکن است هنوز به این بد افزار آلوده نشده باشند. این میتواند نشانه ای دیگر برای ناامن بودن Play Store در برابر  App Store  باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.