جانی ایو معتقد است که آیفون 10 تازه اول راه اپل است

جدیدترین پرچم‌دار تلفن‌های هوشمند اپل هنوز منتشرنشده است که جانی ایو مدیر ارشد تیم طراحی اپل اظهاراتی عجیب را در مورد آن بیان کرده است. همراهِ اپل مگ باشید.

بدون هیچ شکی آیفون 10 یکی از حرکات انقلابی اپل در طراحی و گرد هم آوردن قابلیت‌های جدید به‌حساب میاید. مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده در این محصول را می‌توان در نمایشگر بدون حاشیه و قابلیت احراز هویت جدید از طریق تشخیص چهره یا همان Face ID دانست که جای Touch ID را در آیفون جدید گرفته است.

جانی ایو به‌تازگی به‌عنوان مدیرعامل بخش طراحی صنعتی محصولات اپل، با یک مجله ژاپنی فعال در زمینهٔ طراحی به نام Casa Brutus مصاحبه‌ای انجام داده و در آن ادعاهای عجیبی را مطرح کرده است.

ایو در این مصاحبه مدعی شده که آیفون 10 (iPhone X) آغازی برای “یک‌ فصل جدید” در طراحی محصولات اپل به‌حساب میاید و اپل در حال حاضر ایده‌های بزرگ‌تری برای آینده آیفون در نظر گرفته است. وی بدون توضیح در مورد جزییات محصولات آینده اپل، دیدگاهش را نسبت به آینده تلفن‌های هوشمند و اینکه چطور آیفون می‌تواند آینده این دسته محصولات را برای چندمین بار متوالی تغییر دهد، مطرح کرد.

ایو باور دارد که ایده‌های جدیدی برای آیفون‌های 2018 و همچنین آیفون‌های 2019 و 2020 وجود دارند و اپل قرار نیست به یک نوع طراحی منحصر به ‌فرد، آن‌ هم با قابلیت‌هایی که امروز شاید برای بسیاری از افراد جدید باشد، اکتفا کند. آیفون‌هایی که پس از آیفون 10 عرضه خواهند شد بدون هیچ شکی خصوصیاتی فراتر از نمایشگر بدون حاشیه و یا سیستم احراز هویت Face ID خواهند داشت.

این ادعا در حالی از طرف ایو مطرح می‌شود که بسیاری از مدیران اپل، از جمله فیل شیلر و حتی شخص تیم کوک عقیده دارند که قابلیت‌های به‌کاربرده شده در آیفون 10 تا 2 سال دیگر نیز همچنان جدید و منحصربه‌فرد باقی خواهند ماند

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.