آیا آیفون‌های نسل بعد اپل پنسل خواهند داشت؟

اپل مدتی است که در فکر ساخت قلمی سازگار با آیفون است. بسیاری معتقدند که مدل این قلم چیزی شبیه مدل اپل پنسل خواهد بود. در حال حاضر فقط آیپد پرو از اپل پنسل پشتیبانی می‌کند.

شایعه ساخت این قلم برای آیفون از طریق منابع فعال در این صنعت منتشر شده است. بر اساس خبر این منابع مهندسان اپل اخیراً مشغول به کار بر روی ساخت یک قلم دیجیتال برای آیفون هستند. اگر این شایعه درست باشد قرار است از این قلم سال 2019 یعنی دو سال دیگر رونمایی شود.

بر اساس این منابع قلم آیفون احتمالاً از یک ابر مخزن استفاده خواهد کرد تا هزینه‌ها را نیز کاهش دهد. این در حالی است که قلم گلکسی نوت سامسونگ با استفاده از تکنولوژی رزونانس الکترومغناطیسی کار می‌کند. سامسونگ برای استفاده از این تکنولوژی ناچار باید از قطعات دیگری نیز در پنل آن استفاده کند و آن‌ها در زیر صفحه نمایشگر گوشی نصب کند. آیفون با استفاده از یک ابر مخزن سعی دارد که هزینه‌ها را کاهش دهد. به‌علاوه باوجود یک ابر مخزن ، کاربر هنگام کار با قلم بیشتر حس و حال  کار با یک مداد واقعی را تجربه خواهد کرد.

 اپل پنسل

همچنین برای ایجاد یک تجربه منحصربه‌فرد، تراشه سری A اپل نیز به‌احتمال‌زیاد ارتقا داده می‌شود.

اپل اکنون در فکر ساخت چیزی است که زمانی استیو جابز، بنیان‌گذار این شرکت به‌شدت آن را نفی می‌کرد و معتقد بود بهترین قلم همین انگشتان خداداد بشر است و چه کسی است که بخواهد یک قلم را جایگزین انگشتانش کند.

مدیرعامل جدید اپل، تیم کوک طی سال‌ها در سخنرانی های  خود از به کار بردن اسم استایلوس برای اپل پنسل خودداری کرده است و تاکید داشته است که قلم اپل با استایلوس متفاوت است. وی حتی خاطرنشان کرده است که اگر اکنون استیو در قید حیات بود مطمئناً عاشق این قلم‌ها می شد.

یک منبع ناشناس درباره زمان اضافه شدن این قلم ها به آیفون گفته است که این قلم‌ها احتمالاً اوایل سال 2019 به آیفون اضافه می‌شوند.

اپل پنسل تقریباً دو سال پیش در آبان ماه 94 هم‌زمان با عرضه آیپد پرو 12.9 اینچی به بازار آمد. اولین قلم اپل طوری طراحی شده بود که فقط با آیپد پرو سازگار بود و حساسیت سنسورهای آن به‌شدت بالا بود و حتی کاربر با تغییر مقدار فشار قلم ضخامت خطوط را نیز می‌توانست تغییر دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.