یک قابلیت جالب آیفون 10؛ دید زدن notification دیگران ممنوع!

آیفون 10 که 21 شهریورماه امسال معرفی شد قابلیتی را معرفی کرده است که به واسطه آن notification گوشی شما تنها برای شما قابل‌نمایش خواهد بود.

یکی از مزایای گوشی‌های جدید این است که شما می‌توانید با انداختن نگاهی به روی صفحه Lock Screen گوشی نوتیفیکیشن گوشی یا بخشی از پیامی را که هم‌اکنون برای شما آمده است، ببینید. اما از معایب آن هم این است که علاوه بر شما دیگران هم می‌توانند نوتیفیکیشن شما را بخوانند و از متن پیامی که برای شما آمده است باخبر شوند. اما اکنون با قابلیت جدیدی که آیفون 10 معرفی کرده است این نگرانی دیگر وجود نخواهد داشت.

notification

چیزی که این قدرت و توانایی را به آیفون 10 می‌دهد که پیام شما را فقط به شما نشان دهد و دیگران قادر به دیدن پیام شما نباشند، قابلیت تشخیص هویت آیفون 10 است. در واقع این گوشی صاحب خود را می‌شناسد و به‌محض دریافت سیگنال نگاه وی قفل آن باز شده و نوتیفیکیشن در برابر شما ظاهر می‌شود. همچنین شما فقط با نگاه کردن به صفحه آیفون 10 می‌توانید قفل آن را باز کنید و اجازه پرداخت وجه از طریق Apple Pay بدهید.

شما می‌توانید تنظیمات گوشی را طوری ست کنید که تا زمانی که گوشی هویت شما را تشخیص نداده است دیگران نتوانند از متن نوتیفیکیشن مطلع شوند. توجه داشته باشید که انجام این تنظیمات فقط در iOS 11 مقدور است. با انجام این تنظیمات فقط کلمه notification بر روی گوشی ظاهر می‌شود و پیش‌نمایش متن پیام دیده نمی‌شود.

به این ترتیب هیچ کس به جز شما نمی تواند پیام های شما را ببیند.

notification

گزینه ” مخفی کردن پیش نمایش نوتیفیکیشن” را فعال کنید:

برای فعال کردن این گزینه به قسمت تنظیمات گوشی بروید؛ گزینه notifications را باز کنید؛ بر روی Show Previews کلیک کنید و When Unlocked را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه اپل مصرانه ادعا می کند که سرعت عملکرد Face ID بالاست و تراشه A11 بایونیک آن توانایی انجام 600 بیلیون عملکرد در ثانیه را دارد، به نظر می رسد که این قابلیت که در متن به آن پرداختیم از قابلیتهای کاربردی و پرطرفدار آیفون 10 باشد.

شما می توانید این قابلیت را بر روی سایر دستگاههای پشتیبان iOS 11 نیز فعال کنید با این تفاوت که چون آن ها Face ID ندارند باید به جای آن از Touch ID استفاده کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.