پروسه تولید آیفون X چطور پیش می‌رود؟

بر اساس گزارش‌های جدید از پروسه تولید آیفون X ، به نظر نمی‌آید که مشتریان اپل امسال به راحتی و سر وقت موفق به خرید آیفون 10 شوند.

بعضی از تحلیلگران تولیدات اپل مانند Jeff Pu، که دارای یک مرکز مشاوره سرمایه‌گذاری در تایپه، پایتخت تایوان است، قبلاً پیش‌بینی کرده بودند اپل امسال 40 میلیون آیفون 10 به بازار عرضه کند. اکنون افرادی مانند جف پو با توجه به بازدهی پایین تولید و ادامه داشتن مشکلات تولید فکر می‌کنند که اپل در بهترین حالت بیش از 36 میلیون آیفون 10 نمی‌تواند برای امسال تولید کند.

آیفون X

مینگ چی کو تحلیلگر معروف محصولات اپل نیز در آخرین گزارش خود اعلام کرده است که وی بعید می‌داند اپل تا سال 2018 بتواند آیفون 10 را به عرصه فروش برساند. بااین‌حال اپل تلاش می‌کند هر طور شده است بازدهی تولید خود را بالا ببرد.

کمپانی اپل در آخرین گزارش خود از پروسه تولید آیفون X ، علت کند بودن پروسه را بازدهی پایین تولید سیستم تشخیص هویت سه‌بعدی و سیستم ترودپت دوربین و پیچیدگی قطعات آن  اعلام کرده است.

مینگ چی کو اولین کسی بود که چند هفته پیش خبر بازدهی پایین تولید آیفون 10 را اعلام کرد. مینگ چی کو معتقد است اگر اپل بتواند این مشکل را حل کند بازدهی تولید سالانه آیفون 10 در سال 2018 به 245 تا 250 میلیون گوشی می‌رسد.مسئله اصلی در تولید سیستم ترودپت، زمان‌گیر بودن مونتاژ دو قطعه آن با نام‌های ” رومئو”  و ” ژولیت” است.بااین‌همه بر اساس گزارش‌های اخیر تولید عمده آیفون X به‌زودی شروع می‌شود و مدتی بعد از شروع تولید عمده نیز، ارسال آن به اولین کشور مقصد آغاز می‌شود. پیش سفارش آیفون X  از 12 روز دیگر یعنی 27 اکتبر آغاز می‌شود. احتمال آن می‌رود که اپل پیش‌فروش‌های خود را با کمی تأخیر تحویل دهد. اکنون تولید آیفون 10 از 100 هزار گوشی در هفته به 400 هزار گوشی در هفته رسیده است.

اپل هرساله  ظرف مدت‌زمان پیش‌فروش، فروش فوق‌العاده‌ای می‌کند و امسال نیز با وجود قیمت بالای آیفون 10 انتظار آن می‌رود که دوره پیش‌فروش گوشی، دوره پرباری برای اپل باشد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.