آیفون 10 چه زمانی آماده عرضه به بازار می‌شود؟

بر اساس یک منبع خبری در تایوان، پایین بودن بازدهی تولید حسگرهای 3D که در ترودپت دوربین آیفون 10 به کار می‌روند سرعت پروسه تولید آیفون 10 کمپانی اپل را دچار مشکل کرده است.

اپل در مراسم 12 سپتامبر امسال آیفون 10 را به بازار معرفی کرد. اگرچه کمپانی اپل هم زمان با معرفی آیفون 10، دو آیفون دیگر را به بازار معرفی کرد با این حال بسیاری از طرفداران محصولات اپل برای خرید گوشی‌های جدید هنوز منتظرند تا آیفون 10 به بازار بیاید. اما آیا کمپانی اپل می‌تواند پیش سفارش‌های iPhone X را تا اوایل سال 2018 تحویل دهد؟

بر اساس یک منبع خبری سرعت تولید پرچمدار اپل اکنون به قدری کند پیش می‌رود که بعید است اپل به این زودی‌ها حتی بتواند پاسخگوی پیش سفارش‌های خود باشد.

به گزارش Nikkei Asian Review  بازدهی تولید اپل به قدری کم است که خود دست‌اندرکاران تولید نیز  انتظار این حجم کم تولید را نداشته‌اند. البته سازندگان بخش حسگرهای سه بعدی خود نیز سخت در تلاشند که میزان بازدهی تولید را به یک سطح قابل قبول برسانند و میزان بازدهی را افزایش دهند.

هنوز معلوم نیست که آیا پس از شروع عرضه آیفون 10 اپل می‌تواند حجم بالای سفارشات را پاسخ دهد یا خیر؟ اگر الان و در ابتدای راه اپل با مشکل بازدهی پایین تولید درگیر است آیا این موضوع پس از شروع عرضه رسمی پرچمدار اپل نیز همچنان ادامه خواهد داشت؟

اپل درباره میزان تولید روزانه خود تا‌ به‌ حال هیچ اظهار نظر رسمی نکرده است اما برخی اخبار و حدس و گمان‌های بدبینانه حاکی از آن است که تولید پرچمدار اپل کمتر از روزانه 10 هزار عدد است.

تحلیلگران علت اصلی کند بودن روند تولید را بازدهی پایین تولید قطعات همین حسگرهای سه بعدی دوربین می‌دانند.

اگرچه تعداد تولید روزانه آیفون 10 کم نیست اما هنوز با مفهوم واقعی تولید عمده اپل فاصله زیادی دارد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.