iOS 11 اجازه می‌دهد بدون دکمه دستگاه را خاموش کنید

درکنار تغییرات و قابلیت‌هایی که به سیستم عامل همراه جدید اپل راه پیدا کرده بود، چیزهای کوچک کمتر شناخته شده نیز وجود دارند.

قابلیتی که قصد داریم درمورد آن توضیح بدهیم در مواردی که ممکن است دکمه آیفون شما خراب یا غیر قابل استفاده شده باشد به شما کمک می‌کند تا دستگاه را بدون نیاز به دکمه پاور  با iOS 11 به صورت عادی خاموش کنید.

درحالی که شاید یک قابلیت پرکاربرد محسوب نشود، ولی داشتن قابلیت خاموش کردن نرم‌افزاری iOS‌ یک تغییر خوب است.

خاموش کردن iOS به صورت نرم‌افزاری

از ابتدای به وجود آمدن iOS کاربرانش مجبور بودند برای انجام عمل خاموش کردن از دکمه پاور استفاده کنند. یک فشار طولانی مدت روی این دکمه باعث می‌شد پیغام خاموش کردن را روی نمایشگر مشاهده کنید.

چیزهای دیگری شبیه به این در iOS‌ وجود دارند که خیلی استفاده روزانه نمی‌شوند مانند نگه داشتن طولانی مدت دو دکمه پاور و هوم به شکل همزمان، که دستگاه شما را ریست سخت‌افزاری می‌کنند.

در آیفون ۷ اپل دکمه حساس به فشار را معرفی کرد که در آن خبری از سیستم مکانیکی دکمه نبود. با اعمال این تغییر کاربران برای ریست سخت‌افزاری مجبور به استفاده از دو  دکمه پاور و ولوم پایین می‌شدند. یعنی کاربر می تواند با فشار دادن این دو دکمه در دو طرف گوشی به شکل طولانی گوشی خود را ریست کند.

تا الان، اپل برای خاموش کردن آیفون و آیپد فقط از روش سخت‌افزاری استفاده می‌کرد اما با ایجاد این قابلیت سیستم تغییر می‌کند. این روش مخصوص کسانی ساخته شده که دکمه پاور یا هومشان خراب شده است. علاوه بر این می‌توان این را دستیاری برای کسانی بدانیم که نمی‌توانند گوشی خود را بدرستی در دستشان بگیرند.

مراحل انجام:

خاموش کردن iOS به صورت نرم‌افزاری

  1. به برنامه Setting بروید.
  2. روی General تپ کنید و تا آخر رو به پایین اسکرول کنید.
  3. روی Shut Down که به رنگ آبی نوشته شده تپ کنید. صفحه معمولی خاموش شدن iOS‌ نمایش داده می‌شود.
  4. مانند حالت معمولی اسلایدر را به سمت راست ببرید تا آیفون خاموش شود. و مانند همیشه برای بازگشت می‌توانید از آیکون X‌ در پایین صفحه استفاده کنید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.