چطور با مرکز نوتیفیکیشن iOS 11 بهتر کار کنیم؟

یکی از بزرگترین تغییرات iOS 11  بخش نوتیفیکیشن‌ها و کنترل سنتر آن است. این تغییرات باعث شده برخی بخواهند به اپل اتهام گیج کنندگی را بزنند.

اپل این تغییرات را در iOS  برای خاص تر شدن انجام داده است. زیر صفحه قفل آیفون، نوتیفیکیشن‌های شما به محض دریافت، نمایش داده خواهند شد. پس چرا صفحه نوتیفیکیشن‌ها را شبیه به صفحه قفل آیفون نکنیم؟ یعنی هردو تقریبا یکی بشوند.

سردرگم شدید؟‌ پست زیر کمک می‌کند سیستم جدید اپل را بهتر درک کنید.

این ویدیو کمک می‌کند بهتر با تغییرات مرکز نوتیفیکیشن آشنا شوید

کمتر بهتر است

چیزی که باید در مورد مرکز نوتیفیکیشن iOS 11 به یاد بسپارید، جایگزینی پنل جداگانه صفحه قفل آیفون است.مهم نیست کجای iOS باشید، سوایپ رو به پایین به شما صفحه قفل آیفون یا نوتیفیکیشن جدید را نشان خواهد داد. این یعنی که همراه ویجت بزرگ موزیک شما والپیپر مخصوص صفحه قفل را هم مشاهده خواهید کرد.

دقیقا مانند صفحه قفل، صفحه نوتیفیکیشن‌ها هم با دسترسی راحت، قسمتی را به پیش تر از امروز اضافه کرده که در آن نوتیفیکیشن‌هایی را مشاهده می‌کنید که ممکن است قبلا آنها را ندیده باشید. اگر به اسکرول کردن ادامه بدهید ممکن است نوتیفیکیشن‌های روزهای قبل را هم ببینید. همچنین نوتیفیکیشن‌های هر روز دارای یک علامت X هستند که با زدن آن حذف خواهند شد. در حالی که استفاده از تاچ ۳ بعدی گزینه حذف همه آن‌ها را خواهد آورد.

برای کار با خود نوتیفیکیشن‌ها شما سه گزینه را دارید: تپ کردن ، سوایپ به راست برای باز کردن آنها در اپ و سوایپ به چپ که فضای مربوط به نوتیفیکیشن را افزایش خواهد داد. فضای افزایش، قابلیتی هست که با استفاده از تاچ ۳ بعدی هم فعال خواهد شد.

و مانند صفحه قفل قدیمی، سوایپ به راست شما را به دوربین خواهد برد و سوایپ رو به چپ پنل ویجت‌های شما را نشان خواهد داد.

یک صفحه قفل با نامی دیگر

با گفتن مطالب قبل نیاز است که بگوییم صفحه قفل واقعی شما تفاوت‌هایی با مشابه‌اش دارد. قسمت مربوط به نوتیفیکیشن واقعا قفل نشده و سوایپ از قسمت پایینی آن شما را به اپ مربوط خواهد برد. اگر علامت قفل را در این صفحه ببینید به این معناست که شما باید با استفاده از تاچ آیدی قفل گوشی خود را باز کنید.

علاوه بر این، صفحه قفل، نوتیفیکیشن‌های جدیدتر را اول به شما نشان خواهد داد. اگر تعداد نوتیفیکیشن‌ها از یک تعداد بیشتر شود شما نیاز دارید تا حتما بر روی صفحه اسکرول کنید.

و از آنجایی که این یک صفحه قفل و امنیتی است شما برای رسیدن به اپی که نوتیفیکیشن را ارسال کرده نیاز به قفل گشائی گوشی خود دارید.

نگاه اجمالی به آینده

درحالی که نوتیفیکیشن سنتر جدید ممکن است برای کاربران قدیمی آیفون کمی گیج کننده به نظر برسید، اما مطمئنا این قابلیت چیزی است که کار با آیفون ۱۰ را امکان‌پذیر کرده است.

آیفون ۱۰ فعلا به بازار نیامده ، اما چیزی که مشخص است کاهش تفاوت مرکز نوتیفیکیشن و صفحه قفل نمایش است. از همان اشاره قدیمی برای بازگشت به صفحه اصلی سیستم عامل استفاده خواهد شد. با آمدن قابلیت FaceID‌این امکان وجود دارد که با بازشدن قفل گوشی تنها علامت قفل از روی صفحه پنهان شود. پس اگر از طراحی جدید صفحه قفل گوشی خود راضی نیستید شاید بخاطر اینست که این طراحی مختص آیفون ۱۰ است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.