راه کار iOS برای یادآوری و ردیابی محل پارک خودرو

آیا تابه‌حال برای شما هم پیش آمده که پس از پارک ماشینتان در یک پارکینگ بزرگ، شلوغ و چندطبقه ، هنگام بازگشت محل پارک خودرویتان را فراموش کنید؟ نگران نباشید؛ این اتفاق گاهی برای بقیه هم رخ می‌دهد.

اگر ماشین شما مجهز به بلوتوث استریو است، می‌توانید آیفون خود را با آن تنظیم کنید و به این وسیله  نقطه پارک ماشین را با استفاده از برنامه Maps آیفون پیدا کنید و محل دقیق پارک ماشین خود را ببینید. با فعال‌سازی این تنظیمات دیگر هرگز ماشین خود را گم نخواهید کرد. هرزمان که شما ماشین خود را ترک کنید Maps به‌طور خودکار فعال می‌شود و مکان ماشین را علامت می‌زند.

بیایید نگاهی داشته باشیم به طرز کار این قابلیت:

برای آنکه سیری بتواند لوکیشن ماشین شما را هنگام خروج از ماشین ثبت کند ابتدا باید چند فاکتور فراهم باشد: 1- شما باید یک آیفون تقریباً مدرن و به‌روز داشته باشید؛ 2- ماشین شما باید دارای استریوی سازگار با بلوتوث باشد و به‌عنوان فاکتور آخر- باید قابلیت ثبت محل پارک را بر روی گوشی خود فعال کنید. اگر همه این فاکتورها را دارید تقریباً کار تمام است.

پارک

قابلیت Show Parked Location چطور کار می‌کند؟

قابلیت Show Parked Location یک قابلیت هوشمند است. کل کاری که این قابلیت انجام می‌دهد این است که ببیند چه زمانی ارتباط آیفون شما با بلوتوث ماشین قطع می‌شود و در آن زمان محل قطع ارتباط را روی نقشه تیک بزند. و به همین راحتی زمانی که شما قصد بازگشت دارید و محل دقیق ماشین را به خاطر نمی‌آورید و بین کوچه‌پس‌کوچه‌ها یا طبقات پارکینگ سردرگم شده‌اید Maps به‌راحتی جای پارک ماشین را نشان می‌دهد.

پارک

این قابلیت برای iOS 10 و نسخه‌های بالاتر تعریف شده است. برای راه‌اندازی Show Parked Location گوشی شما باید آیفون 6 یا مدل‌های بالاتر باشد. اگر همه این موارد فراهم است کافی است به Settings>Maps بروید و روی گزینه Your Car توقف کنید.سپس گزینه Show Parked Location را انتخاب کنید. کار شما تقریباً تمام است و فقط باید آیفون خود را با استریوی ماشین ست کنید.

با این قابلیت هیچ‌وقت و هیچ کجا سردرگم نمی‌شوید؛ به‌خصوص زمانی که به مناطقی از شهر بزرگی مانند تهران می‌روید که چندان با آن آشنا نیستید. فقط کافی است که برنامه Maps را باز کنید و گزینه جستجو را انتخاب کنید. با انتخاب آن ، گزینه Parked Cars در مقابل شما ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کنید و اجازه دهید نقشه شما را به‌طرف محل پارک ماشینتان هدایت کند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.