چطور آیفون و آیپد را ریست کنیم؟

اگر بخواهید آیفون و آیپد خود را بفروشید یا تعمیر کنید ممکن است بخواهید همه اطلاعات خود را از روی آن پاک کنید.

ما به شما توضیح خواهیم داد چطور از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کرده و این کار را انجام دهید. با اپل مگ همراه باشید.

چه بخواهید آیفون و آیپد خود را بفروشید چه بخواهید آنرا تعمیر کنید میبایست اطلاعات شخصی خود را از روی آن پاک کنید که شامل حساب‌های دسترسی به شبکه‌های اجتماعی، اپ‌ها، عکس‌ها و ویدیو‌ها و … می‌شود. با استفاده از روش زیر می‌توانید تمام این اطلاعات را پاک کرده و دستگاه خود را به حالت کارخانه برگردانید.

چطور آیفون و آیپد را ریست کنیم: خلاصه

با رفتن به Setting, General, Reset و انتخاب Erase all content and settings این کار را انجام دهید. قبل از شروع این کار شما نیاز دارید تا رمز دستگاه و حساب اپل آیدی خود را وارد کنید.

چطور آیفون و آیپد را سافت ریست کنیم؟

اگر آیفون و آیپد شما قفل شده و هیچ کدام از دکمه‌های آن کار نکند شما باید سافت ریست را انجام دهید تا اطلاعات شما پاک نشوند. برای این کار دکمه پاور و هوم را بایکدیگر نگه دارید تا اینکه صفحه دستگاه خاموش شود و لوگوی اپل را مشاهده کنید. سپس دستگاه را کنار گذاشته تا کار به اتمام برسد.

چطور از اطلاعات، پشتیبان بگیریم؟

چطور آیفون و آپید را ریست کنیم؟

حتی اگر از آیکلود استفاده کنید باز هم بد نیست تا یکبار نسخه پشتیبان را با استفاده از آیتونز تهیه کنید. برای اینکار کافی است تا دستگاه را با کابل به کامپیوتر متصل کنید تا پیغام آیتونز را ببینید و از منوی سمت چپ روی علامت آیفون خود کلیک کنید. این کار باعث می شود تا صفحه‌ای شامل اطلاعات دستگاه به شما نشان داده شود. از این بخش به قسمت Back up می‌رویم. در این قسمت گزینه Back Up Now را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید پسورد‌های شما هم ذخیره شوند تیک Encrypt iPhone backup را نیز بزنید.

چطور آیفون و آیپد را ریست کنیم

همین که کار بک‌آپ را انجام دادید می‌توانید دستگاه خود را ریست کنید. ممکن است نسبت به نسخه iOS تصاویر فرق داشته باشند اما روش به همین شکل است:

مرحله ۱:

چطور آیفون و آپید را ریست کنیم؟

روی Setting تپ کنید و به General بروید. به پایین اسکرول کنید تا منوی Reset را ببینید.

مرحله ۲:

چطور آیفون و آپید را ریست کنیم؟

روی  Erase All Content and Settings کلیک کنید. در صورت داشتن پسورد باید آنرا اینجا وارد کنید. هیچ راهی به جز دانستن پسوورد وجود ندارد.

مرحله ۳:

حالا باید پسوورد اپل آیدی خود را وارد کنید. این را برای پاک شدن اکانت از دستگاه و همچنین خاموش شدن قابلیت Find My iPhone میبایست انجام دهید. اگر با آیتونز هم بخواهید این کار را انجام دهید در آنجا هم نیاز به وارد کردن پسورد اپل آیدی خواهد بود تا دستگاه ریبوت شود. روشی که ما توضیح می‌دهیم بعد از ریست شدن نیاز به وارد کردن اپل آیدی نخواهد داشت.

چطور آیفون و آپید را ریست کنیم؟

مرحله ۴:

پروسه ریست کردن ممکن است ۳ تا ۵ دقیقه به طول بیانجامد. بعد از آن صفحه خوش آمد گویی را می‌بینید. بعد از این دستگاه شما آماده به فروش شده است.

چطور آیفون و آپید را ریست کنیم؟

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

یک دیدگاه

  1. گوشیم رو اشتباهی آل ریست کردم، حالا خاموش شده و روشن نمیشه، چکار کنم، ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.