چگونه تلفظ‌های سیری را درست کنیم؟

آیا می‌خواهید تلفظ نام مخاطبین سیری را تغییر بدهید؟ آیا از قابلیت ارسال پیام در آیفون و اپل واچ با دستیار صوتی استفاده می‌کنید؟ احتمالا پیش آمده که سیری تلفظ نام مخاطبین شما را اشتباه انجام دهد، در اینجا نحوه درست کردن آن را توضیح خواهیم داد. این روش برای مخاطبین اپل واچ نیز امکانپذیر است.

برای انجام این کار می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید. روش اول این است که هنگامی که در تعامل با سیری هستید و صدای مخاطب مورد نظر را می‌شنوید می‌توانید به آن بگویید که تلفظ آن اشتباه بوده است و سیری به شما پاسخ می‌دهد که شما چگونه آن را تلفظ می‌کنید، نام کوچک مخاطب را اعلام کنید تا آن گزینه‌های تلفظی آن را به شما پیشنهاد دهد. روی هر کدام از گزینه‌ها که تپ کنید پخش خواهد شد که می‌توانید از بین آنها گزینه درست را انتخاب کنید. اگر هیچکدام درست نبود می‌توانید این کار را دوباره انجام دهید.

تصحیح تلفظ‌های سیری

بعد از این شما باید همین کار را برای نام خانوادگی انجام دهید تا روند تکمیل شود. اگر نمی‌خواهید از این روش استفاده کنید می‌توانید به داخل کارت مخاطبین خود رفته و روی Edit تپ کنید. به پایین اسکرول کنید تا جایی که گزینه Add Field را ببینید.  روی آن تپ کنید و در صفحه به نمایش در آمده روی Phonetic First Name یا Phonetic Last Name  تپ کنید و از روی گزینه‌هایی که به شما پیشنهاد می‌دهد انتخاب کنید.

در این قسمت می‌توانید جدا از املایی که برای نام مخاطب در گوشی انتخاب شده از املای “فونتیکی” استفاده کنید که Siri بتواند نام مخاطب شما را درست تلفظ کند (این املا روی نام مخاطب شما ذخیره نخواهد شد.) . این کار را می‌توانید با تپ بر روی آیکون تایپ کیبورد انجام دهید. روی Done تپ کنید و سیری از این پس نام مخاطب شما را درست تلفظ خواهد کرد. متاسفانه سیری فعلا امکان تصحیح تلفظ اماکن را ندارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.