چگونه استیو جابز با اعضای تیمش دنیا را تکان داد؟

شور و شوق بی نظیر استیو جابز برای شرکت اپل فاکتوری است که او را تبدیل به یکی از بهترین استخدام کننده های نیرو در جهان کرده است.

طبق گفته اسکالی، استیو بخاطر توانایی اش در سازماندهی یک تیم درجه یک، مشهور و شناخته شده بود و به همین دلیل هیچگاه اجازه نمیداد عدم موفقیت موجب به اشتباه افتادنش گردد.

جان اسکالی طی مصاحبه ای با Business Insider  اینطور گفته است که ” استیو جابز بهترین استخدام کننده نیرویی بود که من در تمام عمرم دیده ام ” ” او واقعا برای استعدادی که به دنبالش بود هیچ محدودیتی قائل نمیشد.او اینطور احساس میکرد که کاری که انجام میدهد چیزی بسیار مهم برای تمام دنیاست . پس چرا بهترین آن را عرضه نکند؟ ”

استیو جابز شخصا اسکالی را زمانی که به عنوان مدیر عامل اجرایی پپسی مشغول به کار بود به استخدام خودش در آورد، حتی با اینکه اسکالی هیچگونه تجربه ای در زمینه تکنولوژی و فناوری نداشت.

جابز جان اسکالی را با یکی از معروفترین داستانهای حوزه کاری جذب کرده و به استخدام شرکت اپل درآورد. او به اسکالی اینطور گفت:” آیا می خواهی باقی عمرت را صرف فروش ترکیب آب و شکر کنی یا اینکه به ما بپیوندی و شانس این را داشته باشی که دنیا را تغییر دهی؟”

چگونه استیو جابز با اعضای تیمش دنیا را تکان داد؟

او به صورت بی پروا همواره به دنبال افراد برتر در حوزه فناوری و کار بود حتی با اینکه بعضی مواقع افراد مورد نظرش مهره مناسبی برای پروژه نمیشدند.

البته دانستن این مسئله خالی از لطف نیست که علیرغم استخدام جان اسکالی توسط استیو جابز وفراهم نمودن شانس پیشرفت برای وی، اسکالی خود یکی از عوامل اصلی اخراج شدن جابز از اپل در سال 1985 بود که برای مدت خاصی نیز به سمت مدیر عامل اجرایی اپل منصوب شد.

اسکالی به این موضوع هم در آخر اشاره کرد که” این روش همیشه به درستی کار نمیکرد، اما واقعیت این بود که استیو جابز هرگز در مسئله تلاش برای جستجو وجذب برترین استعدادها مضایقه نمی کرد.”

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

سردبیر

شهاب کرمی 33 ساله- عاشق ورزش، مسافرت و گل و گیاه خصوصا کاکتوس هستم. از اولین نسل گوشی آیفون تا به الان، کاربر اپل بوده ام و تحت هیچ شرایطی اونو با گوشی دیگه ای عوض نمی کنم.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.