تمرین حل مساله در بازی معمایی Glowish

وقتی بحث بازی‌های معمایی آن‌هم در حوزه تلفن‌های همراه می‌شود، معمولاً عنوان آشنا نظیر Monument Valley ، Silent Age و یا Limbo به ذهن خطور می‌کند که در حقیقت بازی هایی ماجراجویانه در قالب یک بازی معمایی هستند. این گونه بازی‌های معمایی معمولاً از داستان خاص و مرموزی برخوردار هستند که فرد را از همان ابتدا درگیر خود می‌کند.

با این‌ حال، به‌ هیچ‌ وجه الزامی در داشتن داستانی خاص برای یک بازی معمایی وجود ندارد، بلکه یک بازی پازلی می‌تواند با ساده‌ترین حالت ممکن ساعت‌ها افراد را سرگرم خود کند. شاید یکی از مهم‌ترین نمونه‌های این دست از بازی‌ها در پلتفرم موبایل Black Box باشد که با تک‌تک معماهای ساده و غیر پیچیده‌اش می‌توانست دقیقه‌ها و ساعت‌ها ذهن را درگیر خودش کند.

معرفی بازی معمایی Glowish

در این میان بازی Glowish نیز یکی از همین دسته بازی‌های پازلی است که با طراحی بسیار خوبی توسعه داده‌ شده است. معماهای این بازی می‌تواند در کنار تأثیراتی که از طریق اشکال هندسی و رنگ‌های گوناگون روی ذهن می‌گذارد، توان ذهن در حل مساله را به‌راحتی به چالش بکشد.

Glowish، به‌تازگی توسط کمپانی پرتغالی One Pixel توسعه داده‌ شده است. این کمپانی در بهار امسال  Color Magnet را در App Store عرضه کرد و حالا از اوایل شهریور باعرضه Glowish سعی دارد به بهترین توسعه‌دهنده بازی‌های معمایی در حوزه موبایل تبدیل شود.

معرفی بازی معمایی Glowish

این بازی با بیش از 100 معمای مختلف که از ساده‌ترین حالت‌های ممکن ساخته‌ شده‌اند، می‌تواند برای تمامی سنین مناسب باشد. در Glowish اشکال مختلف هندسی نظیر دایره، مثلث و مربع را خواهید دید که در رنگ‌های گوناگون کنار هم قرار گرفته‌اند.

چالش اصلی شما در Glowish این است که تمام موارد را از نظر شکل و رنگ مرتب کنید تا تمام اشکال نشان داده شده در هر مرحله برق بزنند. در نگاه اول شاید به نظر کار راحتی بیاید، اما اگر تنها از چند مرحله اول که برای دست‌گرمی درست‌ شده گذر کنید، خواهید دید که آن‌چنان هم‌فکر می‌کنید حل معماهای این بازی و پیدا کرد ترکیب لمسی درست انگشتان آسان نیست و حتماً در برخی مراحل مدت زیادی را صرف خواهید کرد و شاید نیاز به استفاده از راهنما پیدا کنید.

معرفی بازی معمایی Glowish

به‌طور کل Glowish یکی از نمونه‌های مثال‌زدنی با‌زی‌های معمایی است. بازی‌هایی نظیر Glowish و Black Box در حقیقت نمونه‌هایی گویا از این هستند که یک بازی معمایی آن‌هم در پلتفرم موبایل برای جذاب بودن حتماً نیازی به ترکیب با سبک ماجراجویانه و داستانی به همراه گرافیک بالا ندارد.

بدون هیچ شکی این بازی 1.99 دلاری می‌تواند سکوی پرتابی مهم به سمت موفقیت هر چه بیشتر One Pixel باشد تا در چند ماه آینده بازهم شاهد یک با‌زی معمایی و پازلی جالب از این کمپانی باشیم.

معرفی بازی معمایی Glowish

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.