بازی روز: Really Bad Chess

این بازی به طرز عجیبی جذاب است. اولین باری که این بازی را باز کنید از شما می‌پرسد:«شطرنج شما چطور است؟» اگر شما گزینه نمی‌دانم را بزنید، آن جواب خواهد داد «آه… ممم، احتمالا شما باید اصول بازی را بلد باشید» و بعد در جوابتان می‌گوید «زمانی که آماده بودید برگردید»

خوب، ما از آماده بودنمان مطمئن نیستیم اما به هر حال تلاشمان را می‌کنیم. اولین قانون این بازی این است که چیزی که از شطرنج ٬عادی٬ می‌دانید را باید کنار بگذارید. این بازی به صورت فوق‌العاده‌ای انعطاف پذیر است که می‌تواند نا امید‌ترین افراد را هم به شطرنج علاقمند کند. اگر شما یک استاد شطرنج هستید، این بازی، چالشی جدید را روبروی شما قرار میدهد.

درکنار  داشتن حرکات معمولی هر مهره، Really Bad Chess کاملا به ساختار بی اعتنا است. یک مجموعه تنظیمات پیش رونده (نظرتان در مورد داشتن ۳ وزیر برای شما ، ۷ رخ برای هوش مصنوعی چیست؟) و نقطه شروع تصادفی و حرکات مسیر باز را نیز دارد. تنها مهره‌ای که می‌توانید به عادی بودنش اطمینان کنید پادشاه است.

بازی Really bad chess

برای افراد تازه وارد، این اپ موانع یادگیری را حذف کرده است و برای حرفه‌ای‌ها مهارت عادی آنان را به چالش کشیده است. زمانی که شما یک بازی را ببرید، بازی تعادل تنظیمات را به نفع هوش مصنوعی تغییر می‌دهد. و اگر ببازید به شما مهره‌های بهتری داده خواهد شد تا به بازی برگردید. سرگرمی خوبی که در آن مهم نیست چقدر سریع باشید. در ابتدا مهره‌های خوبی دارید که می‌توانید با آنها هوش مصنوعی را شکست دهید.

این می‌تواند یک اعتراض به بازی معمولی شطرنج محسوب شود. اما نکته جالبی که در مورد این بازی وجود دارد این است که هر چه بیشتر آن را بازی کنید بیشتر حس می‌کنید که شطرنج را یاد گرفته‌اید. قبل از این بازی برنامه‌های دیگری سعی کرده بودند که این کار را انجام بدهند اما بازی ساخته شده توسط  Zach Gage چیز دیگریست.

هوش مصنوعی این بازی‌ها همگی سعی دارند یک چیز را تغییر دهند: این یک بازی از پیش حل شده است، تنها چیزی که شما نیاز دارید حافظه قوی و به یاد داشتن استراتژی‌های مختلف است. این همان چیزی است که باعث می‌شود یک بازیکن تازه کار نتواند یک استاد ماهر را شکست دهد.

هوش مصنوعی این بازی در سال ۱۹۶۰ از پیش ساخته شده بوده و توسعه دهنده آن را به قیمت ۲۵ دلار از فروشگاه Unity‌ خریداری کرده است. این هوش مصنوعی از تاکتیک‌های شما استفاده نمی‌کند و دیتابیس خیلی گسترده ندارد در عوض بر اساس چیزی که هر دفعه به صورت تصادفی روی صفحه چیده شده کارش را انجام می‌دهد.

بازی Really bad chess بازی Really bad chess  بازی Really bad chess بازی Really bad chess    بازی Really bad chess

نام این بازی برگرفته شده از یک نوع جک بوده و توسعه دهنده آن را از روی کنجکاوی خودش انتخاب کرده است. به عنوان یک نکته، این بازی برای کسانی ساخته شده است که تبحر زیادی در شطرنج ندارند اما بازی به آنها کمک خواهد کرد حرفه‌ای بشوند.

همین که شروع به بازی کنید احساس می‌کنید که مهره‌ها و ارتباطشان را با هم درک کرده‌اید.

این بازی 4 ستاره را می‌توانید برای اندروید و iOS به صورت رایگان دریافت کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.