توسعه‌دهنده‌ای اپ انیموجی را با محیط‌ کاربری جداگانه و قابلیت مدت دوبرابر ساخته است

توسعه‌دهنده‌ای به نام «سیمون‌ بی»، ظاهرا انیموجی‌های اپل را از زندان آی‌مسیج به دنیایی تازه وارد کرده است. با ورود به محیط برنامه نویسی آواتارکیت اپل، این توسعه‌دهنده توانسته است انیموجی‌ها را از محدودیت اپل خارج کند و محدودیت ۱۰ ثانیه را به ۲۰ ثانیه تبدیل کند.

اگر این آخر هفته را در شبکه‌های اجتماعی بگذرانید بدون شک به یکی از کارائوکه‌های گرفته شده با آیفون ۱۰ برخورد خواهید کرد. کاراکترهای ایموجی شخصیت‌پذیر، خودشان را در کلیپ‌های جالب و گاها مسخره نشان می‌دهند.

محدودیت این برنامه در مورد کوتاه بودن و مدت ۱۰ ثانیه‌ایشان در برنامه مسیج است. این محدودیت باعث شده برخی از کاربران به استفاده از قابلیت ضبط صفحه نمایشگر یا کوئیک‌تایم در مک روی آورند و سپس برای استفاده، آن را به برنامه‌های ویرایش فیلم ارسال کنند.

این دلیلی است که برنامه ساخته شده توسط سیمون را جالب می‌کند. او برنامه‌ای ساخته که برخی باور دارند که باید از روز اول در iOS به صورت پیشفرض قرار می‌گرفت. اپ iOS ساخت سیمون از محیط برنامه نویسی‌ای استفاده کرده است که اپل از آن برای ساخت انیموجی‌های خودش بهره برده است. همین دیروز بود که توسعه‌دهنده‌ای به نام استیو تراوتن اسمیت در توییتر اعلام کرد، که چقدر خوب می‌شود اگر کسی با استفاده از فریم‌ورک آواتارکیت اپل، اپی برای ساخت کارائوکه بسازد، که درست بعد از آن سیمون به آن توییت با تصویری از برنامه خودش پاسخ داد.

توسعه‌دهنده‌ای اپ انیموجی را با محیط‌ کاربری جداگانه و قابلیت مدت دوبرابر ساخته است

توسعه‌دهنده‌ای اپ انیموجی را با محیط‌ کاربری جداگانه و قابلیت مدت دوبرابر ساخته است

اپلیکیشن SBSAnimoji به کاربران اجازه می‌دهد تا کلیپ‌های ۲۰ ثانیه‌ای انیموجی ساخته و به اشتراک بگذارند. محدودیت این برنامه نسبت به زمان ۱۰ ثانیه‌ای اپل کاهش دو برابر داشته اما این توسعه‌دهنده اعلام کرده که در حال کار برای افزایش دادن مدت زمان ضبط است. متاسفانه، احتمال اینکه این اپ را به همین زودی‌ها در اپ ‌استور ببینیم نزدیک به صفر است.

این اپلیکیشن از محیط برنامه نویسی خصوصی ای استفاده می‌کند که برای برنامه‌های کارخانه‌ای iOS است. هرچند که این محیط برنامه نویسی خصوصی است، اما این باعث نمی‌شود که توسعه‌دهندگان به دنبال استخراج این محیط نروند. اپل باید در آینده اعلام کند که این محیط برنامه نویسی برای توسعه‌دهندگان سوم شخص قابل استفاده است یا خیر.

توسعه دهندگان و افراد پیگیر و کنجکاو می‌توانند اپ سیمون را روی آیفون ۱۰ خود از طریق برنامه ایکس‌کد اجرا کنند. اپ SBSAnimoji به صورت عمومی در سایت گیت‌هاب قرار گرفته است. برای این کار نیاز به یک اکانت توسعه‌دهنده رایگان و یک مک دارید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.