بزرگ ترین آپدیت Clash of Clans

حدود 5 سال از انتشار نسخه اولیه بازی استراتژیک Clash of Clans می گذرد؛ بازی ای که از همان ابتدا به یکی از محبوب ترین های پلتفرم Android و iOS تبدیل شد. در مدت این 5 سال Supercell تنها دو آپدیت بزرگ برای Clash of Clans ارائه کرده؛ اولی سه سال پیش با معرفی Clan Wars بود و دیگری آپدیتی است که دیروز به صورت عمومی در دسترس خیل عظیم طرفداران در سراسر دنیا قرار گرفت.

موضوع اصلی بیشتر بروز رسانی های Clash of Clans در مدت این 5 سال حول محور معرفی سطح جدیدی از Town Hall، دیوارها، قهرمانان، جنگاور ها، ابزار های دفاعی و منابع بود و در بعضی موارد هم یک یا چند شخصیت جدید به بازی اضافه می شدند و برای مناسبت های مختلف تم و جزییات زمین بازی یا همان Base دستخوش تغییر می شد. اما این آپدیت جدید، کل داستان بازی را دگرگون کرده به طوری که حتی حرفه ای ها نیز باید مدت زمان زیادی را برای پیشرفت در دنیای جدید Supercell صرف کنند.

ماه گذشته SuperCell با انتشار 6 ویدیو ادامه دار، خبر از آپدیتی بزرگ برای Clash of Clans داد و سر و صدای زیادی در طول یک ماه گذشته به پا کرد. اما حالا پس از حدود یک ماه انتظار، از دیروز این آپدیت در دسترس عموم قرار گرفته و طرفداران این بازی می توانند آن را روی دستگاه هوشمند خود نصب کنند.

تغییرات این آپدیت چیست که همه چشم انتظارش بودند؟

با آپدیت جدید ساکنان دهکده سوار قایق می شوند و به آن سوی دریا و جزیره ای دیگر که پایگاه سازنده نام دارد، می روند، در آنجا دنیایی جدید با Builder جدید در انتظار شما خواهد بود و باید جزیره جدید را دوباره از نو بسازید. البته ناگفته نماند که برای سفر به آن طرف دریا، باید حداقل Town Hall مرحله 4 داشته باشید.

بزرگ ترین آپدیت Clash of Clans

آن سوی آب چه خبر است؟

در دنیای جدید از ساختمان ها گرفته تا جنگاور ها و قابلیت ها همگی تغییر پیدا کرده اند. حتی سازنده آن سوی آب دیگر آن کارگر کوچک اندام خندان نیست و باید همه چیز را از اول شروع کرد. شاید حرفه ای ها و آنهایی که دارای لِول 100 به بالا هستند تصور کنند که دوباره ساختن یک پایگاه دیگر خیلی آسان باشد. اما در عمل ساخت پایگاه دوم به همین راحتی نیست. با وجود این که ساخت و ارتقای موارد مختلف در پایگاه جدید زمان کمی نیاز دارد؛ اما هزینه بسیار زیادی روی دست شما می گذارد که همین مسئله باعث دشوار شدن هرچه بیشتر ساخت پایگاه جدید می شود.

اما آنچه که در دنیای جدید بسیار اهمیت دارد، این است که می توان به صورت زنده با قابلیت  Versus Battle به مبارزه پرداخت. در دنیای جدید دو دشمن به طور همزمان به دهکده یکدیگر حمله می کنند و این بار دیگر خبری از جنگ و دفاع یک طرفه در میان نیست، بلکه به محض پایان حمله، باید دهکده آن طرف آب برای دفاع آماده باشد. برنده این مبارزه کسی است که همزمان، حمله و دفاع بهتری به دشمن کرده باشد. همچنین دیگر خبری از غارت کردن منابع و جمع آوری غنیمت ها در میان نیست، بلکه مبارزه به صورت کاملا برابر انجام می شود.

 

 

اما در این میان باید چند نکته را در نظر گرفت؛

 • تعداد حمله های بازی برای دریافت الکسیر و طلا در بِیس جدید محدود است. اما با این حال می توان برای افزایش کاپ ها بدون محدودیت حمله کرد.
 • در دنیای آن طرف آب، خبری از تالار شهر یا همان Town Hall نیست بلکه به جای آن تالار سازنده یا به عبارتی دیگر Builder Hall وجود دارد.
 • سازنده آن طرف دریا تنها یک نفر است و باید فعلا با همین یک نفر منابع، خزانه ها، ساختمان های دفاعی و سازه های نظامی را ساخت.
 • تا زمانی که Builder Hall به سطح 3 ارتقا پیدا نکند، نمی توان درخت ها و موارد مزاحم را از اطراف پایگاه سازنده حذف کرد.
 • در حین Versus Battle می توان نوع سرباز ها را تغییر داد، و به فرض مثال می توان بربرها را تبدیل به کمان دار ها کرد.
 • قدرت های جدیدی مانند خشم (Rage) به نیروی بربر و نامرئی و غیر قابل آسیب شدن (Cloak) به نیروی آرچر به هنگام ارتقا تعلق می گیرد.

دیگر تغییرات:

بزرگ ترین آپدیت Clash of Clans

در کنار دنیای آن طرف آب، موارد جدید و سطح های بیشتر برای بعضی از سلاح ها و جنگاور ها معرفی شده است. از میان آنها می توان به 3 طلسم جدید اشاره کرد که هرکدام قابلیت های جدیدی دارند:

 • Clone Spell با سطح 5 که ظرفیتی معادل 40 دارد و اجازه Clone کردن 8 بالون یا 2 دراگون را به شما می دهد.
 • Freeze Spell با سطح 6 که از زمان بیشتری برخوردار است.
 • Heal Spell با سطح 7 که قابلیت ایستادگی در برابر Inferno Tower را دارد.
 • معدن طلا و الکسیر هفتم که از Town Hall 9 در دسترس قرار گرفته.
 • افزایش قدرت تخریب بمب ها و بالون ها.
 • اضافه شدن برج ساعت که از سطح 4 تالار سازنده قابل ساخت است.
 • اضافه شدن معدن جواهر که از سطح 3 تالار سازنده در دسترس است.
 • اضافه شدن ماشین نبرد که قهرمانی جدید است و از سطح 5 تالار سازنده در دسترس است.

بزرگ ترین آپدیت Clash of Clans

تغییر آیکون بازی :

 • ترکیب محیط ساده و جذاب بازی با استراتژی قدرتمند- ساختن یک شهر جذاب با چکش کارگرها و تلاش خستگی ناپذیر نیروهای سربازخانه درکنار مخزن های طلا و توپ های دفاعی همگی حس و حالی هیجان انگیز با پاداش های فراوان را برای شما به ارمغان می آورد، در حالی که نقشه محاصره قلعه گوبلین های بدجنس و رو در رویی با حریفان، نقشه های دقیق و حیله گری بسیاری را در حین بازی می طلبد. بازی به آرامی شروع به پیچیده تر شدن می کند و موج پیوسته غارت گران جدید، حس لذت بخش شور و شوق پیروزی بعد از جنگ را برای شما دو چندان خواهد کرد.

 

Clash of Clans از 2012 تاکنون به طور مداوم در حال تکامل بوده تا تجربه ای کاملا کابر محور را ارائه دهد و همواره بازی با شگفتی های بیشتری برای کاربران همراه باشد. Supercell به عنوان شرکت توسعه دهنده بازی نزدیک به 5 سال است که در حال تلاش برای جذب هرچه بیشتر علاقه مندان به بازی های آنلاین است.

Supercell هم اکنون 4 بازی را در دست توسعه دارد که سر شناس ترین آنها Clash of Clans است. این کمپانی در ساخت و توسعه بازی های خود تلاش بسیاری می کند تا علاوه بر Game Play بسیار عالی، سیستم روانشناسی منحصر به فردی را برای جذب افراد با ذائقه و فرهنگ های متفاوت در سراسر دنیا پیاده سازی کند.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.