بویینگ از رویای پرواز تک نفره تا تاکسی‌های هوایی

شرکت آمریکایی بویینگ به تازگی تصمیم به اجرای چند پروژه بلند پروازانه کرده است و در طی آن قصد دارد پروازهای تک نفره را گسترش دهد. با اپل مگ همراه باشید.

این شرکت هوا فضایی به تازگی اعلام کرده شرکت دانش بنیان Aurora را برای تحقیق در زمینه توسعه و ساخت پرنده‌های تک سرنشین تصاحب کرده است. بویینگ با این کار تصمیم دارد تا با شرکت تاکسی رانی اوبر همکاری کند و تاکسی‌های پرنده با قابلیت سفارش از طریق تلفن‌های هوشمند را راه اندازی کند.

برهمین اساس، بویینگ و اوبر تصمیم دارند تا با استفاده از پرندگان خود پرواز و امکان Auto Pilot رویای تاکسی‌های پرنده را به حقیقت تبدیل کنند.

بویینگ تا پیش از این در پروژه‌های تجاری و نظامی مختلفی فعالیت کرده و این شرکت قصد دارد تا از تجریبات چندین ساله خود برای توسعه رویای پرواز یک یا چند نفره استفاده کند.

سال گذشته Aurora توانست جایزه 89 میلیون دلاری وزارت دفاع آمریکا را برای توسعه و ساخت روشی هوشمندانه برای پرواز عمودی به صورت خودکار  کسب کند. Aurora هواپیمای جدید خودش را که تواسته به صورت عمود و با انرژی الکتریکی به صورت کاملا خودکار پرواز کند؛ LightningStrike (به معنای حمله صاعقه) نامیده است.

توربوشفتِ LightningStrike توان تولید 4000 اسب بخار (معادل 3 مگاوات) انرژی الکتریکی را برای به چرخش در آوردن 24 بال چرخشی این پرنده دارد.

ساخت تاکسی های پرنده تنها پروژه بلند پروازانه بویینگ در یکی دو ماه گذشته نیست. بویینگ به تازگی نیز اعلام کرده که در ازای معرفی روشی علمی برای ساخت یک جت پک تک نفره مبلغ 2 میلیون دلار پرداخت می‌کند.

بویینگ؛ از رویای پرواز تک نفره تا تاکسی‌های هوایی

بویینگ ماه میلادی گذشته در جریان کنفرانسی در تگزاس از هدف ساخت یک جت پک اختصاصی برای پرواز انفرادی رونمایی کرد. این شرکت شرط ساخت جت پک را آسان بودن نحوه کار با آن اعلام کرده و از تمامی افراد متخصص در این زمینه درخواست کرده تا روشی علمی برای توسعه یک جلیقه پرواز با توان به پرواز درآوردن یک شخص را پیشنهاد دهند.

رویای بویینگ در ساخت ابزارها و بسترهای مناسبی برای ساختِ جهانی مجهز به سیستمِ حمل و نقل هوایی است. بویینگ قصد دارد تا سیستم حمل و نقل شهری و بین شهری را به ابزارهای هوایی مجهز کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.