شارژر بی‌سیم BMW برای اتومبیل‌های الکتریکی

شرکت خودرو سازی BMW این بار نه برای تلفن‌های هوشمند، بلکه سعی دارد برای اتومبیل‌ها شارژر بدون سیم تولید کند. با اپل مگ همراه باشید.

BMW تلاش دارد تا یک پد شارژ بدون سیم برای اتومبیل هیبریدی مدل 530e iPerformance تولید کند. پد شارژر این خودرو قرار است به خروجی برق 220 ولت متصل شده و از طریق سنسورهای تعبیه ‌شده بر روی اتومبیل، میزان شارژ را نشان دهد.

بی ام دبلیو ادعا می‌کند که باتری 9.4 کیلووات ساعتی اتومبیل هیبریدی مدل 530e با استفاده این شارژر بی‌سیم در عرض سه ساعت و نیم و با توان 3.2 کیلووات شارژ خواهد شد.

سخنگوی بخش آمریکای شمالی بی ام دبلیو در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت The Verge از طریق ایمیل داشته ادعا کرده که فناوری مورد استفاده برای این شارژر بی‌سیم در حال تست و طی مراحل تکاملی است و در آینده‌ای نزدیک وارد فاز تولید و عرضه در آمریکا و کانادا شد.

BMW همچنین در نظر دارد تا سیستم شارژ بدون سیم اتومبیل‌های هیبریدی‌اش را تا سال آینده به دیگر کشورهای جهان گسترش دهد. با این‌ حال 530e iPerformance در کشورهای محدودی عرضه می‌شود. این شرکت آلمانی در نظر دارد برای مدل‌های دیگر سری اتومبیل‌های  iPerformance PHEV نظیر 330e، 740e و X5 در کنارi3 و i8 نیز از این سیستم القایی برای شارژ بی سیم استفاده کند.

BMW همچنین تصمیم دارد تمامی اتومبیل‌های الکتریکی آینده‌اش را با استفاده از سیستم شارژ بدون سیم تولید کند.

در چند سال اخیر تکنولوژی شارژ القایی به یکی از مهم‌ترین بحث‌های داغ در حوزه فناوری تبدیل ‌شده است که بسیاری از ارگان‌های تحقیقاتی و تجاری را به استفاده از این سیستم متمایل کرده است. اقدام شرکت‌هایی نظیر BMW در ساخت و عرضه اتومبیل‌های مجهز به این سیستم می‌تواند آینده صنعت خودروسازی، و به‌خصوص بخش ساخت خودروهای هیبریدی و تمام الکتریک را متحول کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.