افشاگری «ایوان بلس» درباره آینده ترموستات‌های هوشمند Nest

نام «ایوان بلس» افشاگر مشهور فعال در شبکه اجتماعی توییتر چند سالی است که بر سر زبان‌ها افتاده است. او معمولاً اطلاعات مربوط به محصولات آینده شرکت‌های مهم فعال در زمینه فناوری را فاش می‌کند که در اغلب اوقات نیز شایعات مطرح‌ شده توسط او به حقیقت تبدیل می‌شوند.

این روزها نسل سوم ترموستات هوشمند و یادگیرنده Nest به همراه آپدیت جدید نرم‌افزاری عرضه‌ شده است. بر اساس توییت جدید ایوان بلس، نسل بعدی ترموستات هوشمند نست ممکن است از لحاظ ظاهری به‌طور کل تغییر شکل پیدا کند و کمپانی سازنده آن را کاملا از نو طراحی کند.

بلس با انتشار تصویری احتمالی از نسل بعدی این ترموستات نشان داد که نسل بعدی این ترموستات همچنان شکل گرد خود را حفظ کرده و صفحه‌نمایش آن به شکل دایره‌ای شکل و سفیدرنگ درمی‌آید. در عین‌ حال به نظر می‌رسد که گزینه‌های دیگری برای رنگ وجود داشته باشد؛ نسل بعدی ترموستات‌های Nest در رنگ‌های سفید، مسی، مشکی و نقره‌ای عرضه می‌شوند اما تمامی این ترموستات‌ها صفحه‌نمایش سفیدرنگ خواهند داشت.

افشاسازی ایوان بلس در مورد آینده ترموستات‌های هوشمند نست

اوایل سال جاری میلادی نیز شایعاتی در مورد تلاش  Alphabet برای عرضه نسخه ارزان‌قیمت‌تر ترموستات‌های Nest در کنار نسخه ارزان سیستم امنیتی و زنگ درب مطرح شده بود. بر اساس ادعای پیشین بلومبرگ نسخه ارزان‌ قیمت ترموستات‌های Nest با قیمتی زیر 200 دلار عرضه خواهند شد. این در حالی است که نسل سوم این محصول در حال حاضر قیمتی معادل 247 دلار دارند.

ترموستات Nest یک محصول هوشمند برای بهبود کیفیت هوای داخل خانه است. این محصول می‌تواند الگوی دمای موردعلاقه کاربر را در زمان‌های مختلف یاد بگیرد و به کمک آن، دمای موردنظر در زمان‌های مختلف را تنظیم کند. این محصول هوشمند می‌تواند از طریق ارتباط Wi-Fi الگوی رفت‌وآمد افراد به خانه را کنترل کرده و از این طریق در زمان عدم حضور در خانه سیستم تهویه را در حالت کم‌مصرف ببرد تا به این صورت  در مصرف برق صرفه‌جویی کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.