با هد ست واقعیت افزوده Mira Prism آشنا شوید

تکنولوژی واقعیت افزوده مفهوم شناخته شده و اثبات شده‌ای در جراحی و علم مکانیک است اما هنوز کسی پیدا نشده است که بتواند عینک‌های حرفه‌ای و بی نقصی برای استفاده روزمره بسازد.

به علاوه هیچ کدام از عینک‌های واقعیت افزوده موجود در بازار نیز ارزان نیستند و خیلی هم شفاف و براق و یا کاربردی به شمار نمی‌روند. در این میان هد ست واقعیت افزوده Mira Prism احتمالا شما را شگفت زده می‌کند.

ظاهر prism نیز مانند سایر همتایانش کمی عجیب و غریب است و باید اقرار کرد که برای اکثر مردم بیشتر از آن که کاربردی و سودمند باشد، تازگی دارد. اما بی شک این اولین هدستی است که به خاطر جدید بودن قیمت آن سر به فلک نمی‌کشد و شما نباید در ازای خرید آن صدها یا هزاران دلار خرج کنید.

در هدست واقعیت  افزوده Mira Prism هیچ قطعه الکترونیکی به کار نرفته است و ظاهر آن مانند دستگاه واقعیت مجازی سامسونگ (Gear VR) یا عینک واقعیت مجازی گوگل (Daydream View VR) است که این بار نیز با همان پوسته ولی برای واقعیت افزوده طراحی شده است.

برای استفاده از آن ابتدا یک برنامه که با Mira کار می کند را روی آیفون خود باز کنید و آن را روی Prism بیندازید. صفحه اسکرین از صورت شما کمی دورتر است و تصاویر را به میدان دید شما انعکاس می‌دهد. با گذاشتن این عینک اشیاء در مقابل چشمان شما شناور می‌شوند و در حالت سه بعدی استریوسکوپیک ظاهر می‌شوند. تجربه واقعیت افزوده بسیار متفاوت تر از آنچه هست که در واقعیت ترکیبی می‌بینید. در این حالت شما در واقع با چشمان خود جهان واقعی را با رزولوشن کامل مشاهده می‌کنید.

Mira Prism

باید گفت که هد ست واقعیت  افزوده Mira Prism خیلی راحت‌تر از آنی است که انتظار می‌رود و سخت افزار آن نیز واقعاً قابل تحسین است اما به‌جز سخت افزار مزیت خاص این دستگاه که نمی‌توان به راحتی هم از آن گذشت قیمت آن است. شما فقط 99 دلار می‌پردازید و صاحب یک هدست واقعیت مجازی می‌شوید. قیمت این دستگاه به طرز عجیبی ارزان است و علت آن نیز این است که هیچ فناوری کامپیوتری یا دوربینی در آن به کار نرفته و چون از iOS  استفاده می‌کند می‌تواند از پلتفرم واقعیت افزوده اپل استفاده کند.

Matt Stern  یکی از موسسان میرا درباره این هدست‌ها گفته که هدف اولیه این هدست فقط این است که عینک‌های واقعیت افزوده را به عبارتی بین مردم جا بیندازد و با ترویج آنها در آینده نزدیک طراحی بزرگ و گوشی محور Prism دیگر جایی نخواهد داشت و Mira مدل‌های پیشرفته‌تری را جایگزین آن خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.