گزارش مالی عجیب AT&T نشان از انتظارها برای آیفون 10 دارد

شرکت AT&T به تازگی گزارش سه ماهه سوم سال 2017 خود را منتشر کرده که طی آن این شرکت نهصدهزار واحد آیفون کمتر از سال گذشته فروخته است. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس بررسی تحلیل بلومبرگ، AT&T در سه ماه اخیر 2017، نهصدهزار واحد کمتر از  سال گذشته در همین بازه زمانی آ‌یفون جدید فروخته و این مسئله نشان از کاهش میزان علاقه مندان به ارتقای آ‌یفون جدید دارد. بلومبرگ در ادامه این گزارش تحلیلی ادعا می‌کند که دو دلیل عمده ممکن است باعث این اتفاق باشد:

  1. آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، به اندازه سال گذشته نتوانسته اند توجه‌ها را به خود جلب کنند
  2. اکثر قریب به اتفاق کاربران فعلی آ‌یفون منتظر آ‌یفون 10 (iPhone X) هستند.

گزارش مالی عجیب AT&T نشان از انتظارها برای آیفون 10 دارد

بلومبرگ در ادامه با اشاره به اینکه تعداد فاکتورهای مربوط به عدم توجه آ‌یفون 8 زیاد است؛ اعلام کرده که معرفی هم زمان آ‌یفون 10 در کنار آ‌یفون 8 و آ‌یفون 8 پلاس؛ ممکن است طرفداران کمال‌گرای آ‌یفون را تحت تاثیر قرار دهد که این مسئله بیشتر به ضرر آ‌یفون 8 و 8 پلاس و به نفع آیفون 10 تمام شده است.

بلومبرگ ادعا می‌کند که وضعیت فروش آ‌‌یفون 8 و آ‌یفون 8 پلاس به احتمال زیاد تا پایان سه ماهه جاری به همین وضع باقی بماند.

در این مقاله تحلیلی همچنین انتقاد زیادی به تیم بازاریابی اپل شده است و بلومبرگ مدعی شده که این شرکت جامعه کاربران خواستار خرید آ‌یفون 10 را دست کم گرفته است و کوپرتینویی‌ها انتظار نداشتند که میزان تقاضا برای خرید آ‌یفون 10، حتی بیشتر از آ‌یفون 8 و آ‌یفون 8 پلاس شود.

بلومبرگ تا پیش از این براساس نظرسنجی‌های انجام شده ادعا می‌کرد که بسیاری از کاربران حاضر به پرداخت 1000 دلار برای یک آ‌یفون جدید نیستند. با این حال همین نظرسنجی‌ها پیش‌تر ادعا میکردند که درصد وفاداری کاربران آ‌یفون بیشتر از دیگر تلفن های هوشمند است.

نتیجه نظرسنجی های پیشین باعث شده بود تا بلومبرگ ادعا کند که میزان فروش آ‌یفون 8 و آ‌‌یفون 8 پلاس (که در آن موقع با نام آیفون 7 اس و آیفون 7 اس پلاس شناخته می‌شدند) بیش از آ‌یفون 10 (که در آن زمان با نام آیفون 8 شناخته میشدند) باشد. با این حال نتایج آماری جدید نشان می‌دهد که فروش آ‌یفون 8 و آ‌یفون 8 پلاس به طور حتم تحت تاثیر معرفی و عرضه با تاخیر آ‌یفون 10 قرار گرفته است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.