ARKit دروازه ورود برای عینک واقعیت افزوده اپل

اپل قصد دارد یک عینک هوشمند واقعیت مجازی را در مدت نه چندان دور تولید کند.

پلتفرم جدید واقعیت افزوده اپل با نام ARKit، اخیرا برای iOS 11 معرفی شده است که از همین حالا در دست توسعه دهندگان قرار گرفته تا بتوانند برای دستگاه های iPhone و iPad این فناوری را توسعه دهند. اما Steven Milunovich از تحلیلگران بنیاد مالی و اعتباری UBS دیدگاه متفاوتی نسبت به این قابلیت جدید iOS 11 دارد. طبق ادعای او به نقل از یکی از سرمایه گذاران مهم این موسسه، اپل قصد دارد یک عینک هوشمند واقعیت مجازی را در مدت نه چندان دور تولید کند.

این تحلیلگر در نوشته ای که در اختیار CNBC قرار داده اعلام کرده که سنسورهای پیشرفته به همراه فناوری واقعیت افزوده، دو عضو مهم تشکیل دهنده این محصول هستند که در ابتدا باید در iPhone موجود و سپس تست شوند تا مراحل بعدی تولید عینک هوشمند انجام شوند.

Steven Milunovich در ادامه نوشته خود اعلام کرده که به احتمال خیلی زیاد عینک واقعیت افزوده اپل با نام iGlass عرضه شود و کیفیت و تجربه کاربری آن بسیار بالاتر از محصولات مشابه مانند Google Glass خواهد بود. به نظر می رسد که اپل بر خلاف گوگل، قصد دارد تا بیشتر بر روی کاربری فردی عینک واقعیت افزوده سرمایه گذاری کند تا کاربرد تجاری و صنعتی آن.

پیش از این نیز Bloomberg ادعا کرده بود که اپل هزاران مهندس را برای توسعه فناوری واقعیت افزوده جمع کرده است. تیم کوک نیز در یکی از مصاحبه های اخیر خودش اعلام کرده بود که واقعیت افزوده مادر تمام تکنولوژی ها خواهد بود و اپل قصد دارد تا با تولید خودروهای هوشمند وارد عرصه این فناوری شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.