اپل واچ جان یک نفر را نجات داد!

بسیاری از دارندگان اپل وا‌چ سلامتی خود را مدیون خریدن این ساعت هوشمند می‌دانند. ساعت هوشمند اپل واچ با کنترل مداوم ضربان قلب و داده‌های سلامت فرد، کاربر را مدام با اطلاعات حیاتیش به‌روز می‌کند.

جیمز گرین، 28 ساله که اخیراً به‌وسیله Apple Watch از بیماری شدید آمبولی ریه خود مطلع شد نیز یکی از کسانی است که باخبر شدن از بیماریش را مدیون اپل وا‌چ می‌داند. آن‌طور که خود گرین می‌گوید وی ابتدا اپل وا‌چ را بیشتر برای مطلع شدن از نوتیفیکیشن ها و پیگیری آمار دوچرخه‌سواری خود خریده است اما پس از مدتی اپل واچ به کلید حفظ سلامتی وی تبدیل شده است.

اپل واچ

جیمز گرین پس از خرید  Apple Watch متوجه می‌شود که دچار آمبولی ریه شده است. زمانی که وی اپل واچ را برای اولین بار به مچ خود می‌بندد برنامه HeartWatch ساعت برای وی اخطار می‌فرستند. جیمز که به گفته خودش همیشه اوضاع فیزیکی خود را به‌طور مرتب کنترل می‌کرده با تطبیق دادن اطلاعات اپل واچ با دیتای مربوط به وضعیت فیزیکی خود متوجه می‌شود که ضربان قلبش بالا رفته است و با احساس اینکه مشکل وی جدی است به پزشک مراجعه می‌کند. جیمز پس از مدتی با پیگیری علت بالا بودن ضربانش متوجه می‌شود که به آمبولی ریه مبتلا است.

گرین در توییتر خود در این مورد نوشته است: هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم چراغ هشدار مسخره ساعتی که دو سال پیش خریده‌ام جانم را نجات دهد. برای خود او نیز عجیب بود که بالا بودن ضربان قلبش به فهمیدن ابتلا به چنین بیماری ختم شود.

اکنون گرین نیز به کارآمدی این ساعت مچی هوشمند ایمان آورده است و به قول خودش چک کردن اطلاعات روزمره مانند وضعیت تغذیه، آب بدن، خواب و ضربان قلب به یکی از عادت‌های روزمره‌اش تبدیل شده است.

وی از چند سال قبل از خرید اپل واچ به آمبولی ریه مبتلا بوده است اما تا روزی که متوجه نوتیفیکیشن اپل واچ شده است از این بیماری بی‌خبر بوده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

درباره من: متولد 1368- لیسانس مترجمی زبان انگلیسی- علاقمند به نوشتن و ترجمه

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.