اپل در حال ربودن کاربران اندروید در ۸ منطقه دنیا

سهم iOS از بازار موبایل دنیا در حال افزایش پیدا کردن است، درحالی‌که به گزارش kantar worldpanel اکوسیستم اپل در طول تابستان در ۸ منطقه دنیا رشد پیدا کرده است.

در مدت ۳ ماهه بین ماه جوئن تا آگوست 2017 ،سیستم‌عامل موبایل اپل در اسپانیا، چین، آمریکا، آلمان، فرانسه، استرالیا، ایتالیا و کل اروپا نسبت به همین مدت در سال گذشته رشد خوبی داشته است.

در ایالات متحده آمریکا سهم iOS از ۳۱ درصد به 35 درصد در سال جدید افزایش پیدا کرده است. اگر چه هنوز اندروید در آمریکا جلوتر است اما درصد سهم بازار آن نسبت به سال گذشته چند درصد کاهش داشته است.

به گزارش واحد تجارت جهانی کنتار،اپل توانست یک ماه قبل از انتشار آیفون ۸ و ۸ پلاس پتانسیل خوبی را برای این کسب کند. بر اساس این گزارش رشد اپل تا زمان تعطیلات هم ادامه پیدا خواهد کرد.

اپل و گوگل


سهم کسب بازار iOS

اسپانیا 4.4+ درصد

چین 4.3+ درصد

آمریکا 3.7+ درصد

آلمان 2.3+ درصد

فرانسه 1.7+ درصد

اتحادیه اروپا 1.2+ درصد

استرالیا 0.9+ درصد

ایتالیا 0.4+ درصد

این وضعیت در بریتانیا مقداری متفاوت است. بر اساس اطلاعات کنتار، سهم بازار iOS در این منطقه با کاهش ۲ واحدی روبرو بوده است، در حالی که اندروید توانسته از ۵۹ درصد در سال ۲۰۱۶ تا آگوست ۲۰۱۷ به  ۶۵ درصد افزایش پیدا کند.

در این گزارش آمده که امکان دارد بعد از اتمام پیش‌خریدهای آیفون اپل با دست‌اندازی در جریان فروش مواجه خواهد شد.  بازار اپل در ژاپن هم شاهد کاهش بوده است. اما به مقدار ناچیز که معادل 0.1 درصد برای سال‌های 2016 و 2017 بیان شده است.

اما به هر حال با آمدن آیفون ۱۰ به بازار، شرایط به نفع اپل و iOS تغییر خواهد کرد. انتظارات برای داشتن یک گوشی OLED بسیار بالاست و گزارشات حاکی از صبر پیشه کردن کاربران برای عرضه شدن این گوشی به بازار است که در کنار سکوت آخرهفته‌ای برای فروش آیفون ۸ و ۸ پلاس اتفاق می‌افتند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

موزیک EDM از ژانرهای مورد علاقه من هست. بسکتبال و بخصوص سبک Grayson Boucher را برای بازی انتخاب می‌کنم. تکنولوژی و فرهنگ دیجیتال بخش مهمی از روزمره من رو تشکیل دادند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.