حذف ۵۸ هزار اپلیکیشن چینی از App Store

اپل نزدیک به 58 هزار اپلیکیشن چینی را از App Store حذف کرده است.

اوایل هفته پیش اپل ادعا کرد که در صدد حذف اپلیکیشن‌های Spammer و غیر معتبر از App Store است. اما حالا به نظر می رسد که هدف اصلی اپل در حقیقت اپلیکیشن‌های توسعه داده شده در چین است. طبق گزارشی که در وب سایت چینی People.CN آمده است اپل در این مدت نزدیک به 58 هزار اپلیکیشن چینی را از App Store حذف کرده است. در گزارش منتشر شده آمده است که 33.5 درصد از این اپلیکیشن‌ها جزو دسته بندی بازی ها محسوب می شدند.

نرخ اپلیکیشن و بازی های حذف شده طی دو هفته گذشته بیش از نرخ همیشگی اپل بوده است. در پانزدهم ژوئن امسال نیز اپل 22 اپلیکیشن دیگر را از App Store منطقه چین حذف کرده بود که 6 تا 10 برابر نرخ بیشتری به نسبت روند معمولی حذف اپلیکیشن‌ها تا پیش از این داشت. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها، با جنبه تبلیغات توسعه داده شده بودند و اغلب از اسم و کاربرد اپلیکیشن های پرکاربرد استفاده می کردند.

حذف گسترده اپلیکیشن‌ها در App Store منطقه چین با واکنش های مختلفی میان کاربران و توسعه دهندگان روبرو بوده است؛ بعضی افراد اقدام اخیر اپل را به عنوان یک حمله بزرگ به شرکت چینی Tencent می دانند. این کمپانی توسعه دهنده نرم افزار پیام رسان WeChat است که در چین محبوبیت زیادی دارد و حالا به نظر می رسد که اپل قصد مقابله شدیدی با این نرم افزار را داشته باشد.

پیش از این نیز اپل اخطار داده بود که توسعه دهندگان باید اپلیکیشن‌های 32 بیت را از App Store حذف کنند و اینکه iOS 11 با اپلیکیشن‌های 64 بیت سازگاری خواهد بود. همین مسئله باعث شد اپل در اقدامی دیگر، بسیاری از اپلیکیشن‌های 32 بیت را در کنار اپلیکیشن های کپی شده، اسپمر و کلون حذف کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.