توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی خودران برای اپل پارک

اپل در حال‌ توسعه سیستم حمل‌ونقل عمومی خودران در اپل پارک است. این سیستم حمل‌ونقل خودران قرار است کارمندان را بین ساختمان‌های مختلف جابه‌جا کند.

به گزارش نیویورک‌ تایمز،  سیستم حمل‌ونقل جدید اپل بخشی از پروژه ساخت اتومبیل خودران این شرکت است که خود اپل در ساخت و توسعه آن شرکت دارد.

بر همین اساس سال گذشته ادعاهایی در مورد اینکه پروژه مرموز اپل برای ساخت اتومبیل‌های هوشمند و خودران کار خود را با ساخت سیستم حمل‌ونقل عمومی ادامه خواهد داد، مطرح‌ شده بود. اپل تصمیم دارد تا سیستم هوشمند حمل‌ونقل عمومی خود را برای اولین بار روی کارمندانش آزمایش کند.

این برنامه حمل‌ونقل عمومی، که با عنوان Palo Alto تا Infinite Loop یا به‌اختصار PAIL شناخته می‌شود، قرار است کارمندان اپل را بین تعداد زیادی از دفاتر مختلف این شرکت که در سیلیکون ولی واقع‌ شده‌اند جابه‌جا کنند. ا‌پل همچنین ادعا کرده که تصمیم دارد تا از اتومبیل‌های تجاری تولید شده توسط یک شرکت سازنده اتومبیل برای این کار استفاده کند و سیستم هوشمند خودران خود را روی آن سوار کند.

5 نفر از متخصصان سیستم‌های خودران که در حال حاضر با اپل برای ساخت سیستم‌های خودران همکاری می‌کنند، در مصاحبه با نیویورک تایمز اطلاعات مهمی در مورد این پروژه داده‌اند. این پروژه که در ابتدا با نام «پروژه تایتان» شناخته می‌شد، در ابتدا صدها مهندس و متخصص فعال در این زمینه را در خود جای داد تا اپل سیستم خودران اختصاصی خود را تولید کند. پروژه تایتان قرار بود روی درهای خودکار به همراه فرمان، دنده و پدال‌های اتوماتیک کار کند که با کمک سیستم هوش مصنوعی قوی و واقعیت افزوده به‌کار رفته در آن می‌توانست تمام حرکات اطراف خودرو را شناسایی و به آن واکنش نشان دهد.

این افراد در ادامه ادعا کردند که ا‌پل حتی به دنبال بازطراحی فرمان خودرو بود. بر همین اساس یکی از تیم‌های پروژه تایتان در حال بررسی برای امکان استفاده از فرمان کروی شکل بود تا آن را جایگزین فرمان سنتی گرد کند، چراکه متخصصان ا‌پل اعتقاد داشتند فرمان کروی کنترل بیشتری به نسبت فرمان دایره‌ای خواهد داشت.

اپل مدت زیادی است که در حال کار روی سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها بر پایه هوش مصنوعی و واقعیت افزوده است. بر همین اساس، چند ماه پیش اولین اتومبیل شاسی‌ بلند لکسوس که مجهز به سیستم خودران ا‌پل بود، توسط نویسندگان وب‌سایت Macrumors در منطقه خلیج سان‌فرانسیسکو مشاهده شد.

تیم کوک تنها دو هفته پس‌ از این اتفاق، به‌طور رسمی تلاش ا‌پل برای ساخت سیستم‌های خودران را تائید و اذعان کرد که ا‌پل تمرکز خود را روی نرم‌افزار سیستم‌های خودران گذاشته و در حال حاضر برنامه‌ای برای توسعه و تولید یک اتومبیل کامل ندارد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.