کوچ 17 مهندس پروژه تایتان به Zoox

بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، برخی از افراد تیم پروژه تایتان از همکاری با اپل انصراف داده‌اند. بلومبرگ ادعا می‌کند که این افراد برای همکاری در یک استارت‌آپ دیگر در زمینه توسعه و ساخت اتومبیل‌های خودران از کوپرتینویی‌ها جداشده‌اند. با اپل مگ همراه باشید.

بر همین اساس 17 نفر از متخصصان توسعه‌دهنده اتومبیل‌های خودران که تا پیش‌ از این تحت پروژه تایتان با اپل همکاری می‌کرده‌اند، برای همکاری با یک استارت‌آپ جدید به نام Zoox از اپل جدا شده‌ند. این اتفاق می‌تواند دلیل جدیدی برای انگیزه دوباره اپل به منظور بازگشت به هدف جاه‌طلبانه پیشین پروژه تایتان مبنی برساخت و توسعه یک اتومبیل خودران باشد.

شایعات در مورد پروژه تایتان از آگوست 2015 با گزارش گاردین بالا گرفت. هدف اصلی اپل در این پروژه، در ابتدا تولید و توسعه کامل یک اتومبیل خودران بود. جزئیات این پروژه تا مارچ 2017 به‌طور سری باقی‌ مانده بود اما در اوایل تابستان سال جاری و پس از مشاهده شدن یک اتومبیل شاسی‌بلند لکسوس، که مجهز به سیستم خودران توسعه‌یافته توسط اپل بود، برخی از جزییات این پروژه فاش شد.

چند روز پس‌ از این واقعه، تیم کوک، مدیر عامل اپل در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این کمپانی تصمیمی برای ساخت کامل یک اتومبیل ندارد؛ بلکه در حال حاضر پروژه تایتان در تلاش برای همکاری با کمپانی سازنده اتومبیل‌ها به‌منظور توسعه نرم‌افزارهای مجهز به هوش مصنوعی و واقعیت افزوده برای تعبیه در خودروهای تولیدشده توسط دیگر شرکت‌ها است.

پروژه تایتان در حال حاضر تحت نظارت Bob Mansfield در حال کار روی توسعه نرم‌افزار سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها است که حاصل کار این پروژه، چندین بار از طریق اتومبیل‌های شاسی‌بلند در مکان‌های مختلف ایالت کالیفرنیا دیده‌ شده است.

با این‌ وجود هنوز به‌طور دقیق معلوم نیست که آیا اپل تصمیم دارد بار دیگر به ساخت کامل یک اتومبیل خودران بازگردد و یا هنوز درصدد توسعه نرم‌افزارهای خودران برای تعبیه در دیگر اتومبیل‌ها است. این در حالی است که Zoox تصمیم دارد مانند تسلا موتورز، اتومبیل خودران کامل را توسعه دهد.

با پیوستن 17 نفر از مهندسان اتومبیل‌های خودران پروژه تایتان به Zoox سهام این استارت‌آپ بیش از 250 میلیون دلار افزایش‌ یافته و در حال حاضر ارزش این شرکت نوپا به بیش از یک میلیارد دلار رسیده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.