احتمال حذف Touch ID از تمامی مدل‌های آیفون‌ 2018

بر اساس جدیدترین گزارش بنیاد امنیتی-تحلیلی KGI، اپل تصمیم دارد تا سنسور تشخیص اثرانگشت ( Touch ID ) را از تمامی آیفون‌های معرفی‌شده در سال 2018 حذف کند. با اپل مگ همراه باشید.

مینگ چی کو در آخرین تحلیل خود مدعی شده که سیستم احراز هویت بیومتریک Face ID توانسته جای خود را به‌عنوان یک برگ برنده مهم برای اپل در مقابل رقبای اندرویدی باز کند. همچنین ازآنجایی‌که تولیدکنندگان دستگاه‌های اندرویدی حداقل تا دو سال آینده توان ارائه قابلیتی مشابه Face ID را ندارند، اپل با تجهیز این قابلیت در تمامی آیفون‌های 2018، از این مسئله به نفع خود استفاده خواهد کرد.

کو ادعا می‌کند که Face ID به‌عنوان مهم‌ترین خصوصیت افزایش‌دهنده فروش آیفون تبدیل خواهد شد و اپل در سال 2018 تمامی آیفون‌های خود را با سنسورهای سه‌بعدی، Face ID و کمترین حاشیه موجود در اطراف صفحه‌نمایش تولید می‌کند.

تحلیل‌های پیشین نیز ادعا می‌کردند که اپل منتظر واکنش خریداران به  آیفون 10 (iPhone X) است. چراکه میزان توجه به این تلفن هوشمند نشانه‌ای از موفقیت یا عدم موفقیت Face ID خواهد بود و اپل در صورت موفق بودن این سیستم احراز هویت بیومتریک، آن را در دستگاه‌های دیگر خود نیز به کار خواهد برد.

اپل نحوه یادگیری ماشینی به‌کاررفته در Face ID را توضیح داد

هفته پیش مینگ چی کو ادعا کرده بود که اپل با کسب موفقیت در Face ID تصمیم دارد تا این قابلیت امنیتی را در سری دستگاه‌های آیپد پروی تولیدشده در سال 2018 موجود کند.

اپل از سال 2013 با معرفی Touch ID، سیستم احراز هویت بیومتریک را برای اولین بار به تلفن‌های هوشمند خود آورد و حالا 4 سال پس از معرفی Touch ID اپل با جایگزینی Face ID به‌جای آن تصمیم دارد تا فصل جدیدی از تلفن‌های هوشمند فوق امنیتی را در دنیای فناوری باز کند.

به کار رفتن Face ID در آیفون‌ها و آیپد پروهای 2018 در حالی مطرح می‌شود که هنوز هیچ ادعایی در مورد به کار رفتن این قابلیت امنیتی در سری محصولات مک‌بوک، بخصوص مک‌بوک پرو مطرح نشده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.