Alibaba قصد رقابت با هوم پاد را دارد

شرکت Alibaba روز گذشته از اسپیکر هوشمند صوتی خود با نام Tmall Genie رونمایی کرد.

شرکت چینی Alibaba این روزها به یکی از کمپانی های مهم و فعال در حوزه تجارت الکترونیک تبدیل‌ شده است. گسترش فروشگاه اینترنتی AliExpress باعث شده تا این شرکت وارد رقابت با شرکت‌های بزرگی مانند آمازون و اپل شود. در همین راستا این شرکت روز گذشته اسپیکر هوشمند Tmall Genie را رونمایی کرد.

این اسپیکر هوشمند از دستیار صوتی انحصاری خود با نام AliGenie استفاده می‌کند که توسط  Alibaba توسعه پیداکرده است. این دستیار هوشمند قابلیت‌هایی نظیر کنترل سیستم‌های هوشمند سازی خانه، ارائه وضعیت آب‌وهوا، گزارش آخرین اخبار و پخش موسیقی منتخب را دارد.

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌های این دستیار صوتی، این است که تنها به زبان چینی ماندرین کار می کند. البته Alibaba یک قابلیت امنیتی جالب نیز برای آن در نظر گرفته؛ Tmall Genie قابلیت تشخیص صدای صاحبش را دارد و تنها به درخواست‌های صاحبش پاسخ می‌دهد.

از لحاظ طراحی بدنه، این دستیار صوتی با الهام از Amazon Echo و اسپیکر هوشمند اپل یعنی هوم پاد ساخته‌شده که شامل یک استوانه شبیه به Echo و یک پوشش پارچه‌ای محافظ اسپیکرها در قسمت پایینی است که شباهت زیادی به هوم پاد دارد. قیمت این محصول 499 یوان معادل 74 دلار است و تا 10 روز دیگر آماده عرضه در بازار است.

با توجه به اینکه این محصول هنوز به‌ صورت عمومی عرضه نشده، نمی‌توان درباره قدرت هوش مصنوعی آن اظهارنظر کرد، علاوه بر اینکه محدودیت زبان در آن باعث می‌شود تا در بسیاری از کشورهای جهان قابل‌ استفاده نباشد. با این‌ حال بعید به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی به‌ کار رفته در این محصول توان رقابت با دستیارهای صوتی دیگر مانند Siri را داشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.