امکان اتصال ابزارهای دست ساز به HomeKit

سیستم عامل جدید iOS 11، به توسعه دهندگان معتبر اجازه تولید و توسعه دستگاه های سازگار با HomeKit را می دهد.

iOS 11 دو هفته پیش در طی کنفرانس WWDC 2017، با قابلیت ها و تغییرات بسیار زیادی معرفی شد. اپل در این کنفرانس فقط به تغییرات کلی این نسخه اشاره کرد و از قابلیت های جدید جزئی مانند امکانات جدید HomeKit سخنی به میان نیاورد. در این میان بعضی از این تغییرات توسط توسعه دهندگانی که توانسته اند نسخه بتای iOS 11 را نصب کنند به بیرون درز کرده است. یکی از تغییرات جالبی که اپل در سرویس هوشمند سازی خانه خود، یعنی HomeKit اعمال کرده، شامل انعطاف پذیری بیشتر این سرویس برای توسعه دهندگان و ساده سازی فرایند ساخت و توسعه ابزارهای متصل به آن است.

این تغییرات مسئله مهمی به نظر می آیند؛ چرا که تا پیش از این برای ساخت یک محصول سازگار با HomeKit توسعه دهندگان مجبور به دریافت مجوزهای لازم از اپل بودند. اما تغییر بزرگ اعمال شده در iOS 11، این سد بزرگ از راه بسیاری از توسعه دهندگان برداشته و اپل به هر توسعه دهنده ای که معتبر باشد اجازه تولید و توسعه دستگاه های سازگار با HomeKit را می دهد. طبق ادعای وب سایت Forbes توسعه دهندگان حتی از این پس می توانند با استفاده از کیت های Raspberry Pi یا Arduino نیز محصولات هوشمند سازی مورد علاقه خود را تولید کنند.

این حرکت شرکت اپل بسیار تاثیر گذار خواهد بود، چرا که نه تنها دست توسعه دهندگان برای هوشمند سازی خانه بازتر می شود، بلکه باعث می شود تا محصولات توسعه یافته و نهایتا تعداد کاربران این سری محصولات بیشتر از گذشته شوند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

علیرضا فرجی 26 ساله - طرفدار نویسندگیِ خلاقانه - عاشق موسیقی، فیلم و تکنولوژی - به گوگل، مایکروسافت و اپل علاقه دارد و سه‌گانه پدرخوانده و ماتریکس را بهترین آثار هنری دنیا می‌داند.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.