بازگشت دامنه X.com به ایلان ماسک

این روزها ایلان ماسک را همه با Tesla Model X می‌شناسند، اما حقیقت این است که او حتی پیش‌ از به راه افتادن خط تولید اتومبیل خودران و پرتاب اولین موشک SpaceX و قرار گرفتن آن در مدار زمین نیز یک کارآفرین و مهندس موفق بوده است. ایلان ماسک در حال حاضر یکی از موفقترین مهندسان و فعالان اقتصادی دنیا به حساب می آید. موفقیت او در اتومبیل های خودرانِ تسلا به حدی زیاد بوده که توسط استیو وزنیاک، از موسسان اپل مورد تحسین قرار گرفت و حتی همین حالا نیز بزرگ ترین رقیب اپل در زمینه توسعه هوش مصنوعی و تولید اتومبیل های خودران به حساب می آید.

اخیرا ایلان ماسک برای بار دیگر توانسته دامنه ازدست‌رفته X.com را از کارفرمای قبلی‌اش یعنی PayPal خریداری کند. این خبر توسط Business Insider و یکی از وب‌سایت‌های فروش دامنه‌های اینترنتی تائید شده است. سخنگوی PayPal نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت از بازگشت و فروش این دامنه اینترنتی به صاحب قبلی‌اش بسیار مسرور است.

بازگشت دامنه X.com به ایلان ماسک

اما سؤال اصلی این است که چرا این دامنه اینترنتی تا این حد ارزش دارد؟ پاسخ این سؤال به سال 2000 باز می‌گردد زمانی که ماسک اولین کمپانی اقتصادی خود را با نام X.com تأسیس کرده بود که در نهایت با ادغام آن با شرکت Confinity، کمپانی PayPal به وجود آمد. در زمان ادغام این دو کمپانی قراردادی مبنی بر باقی ماندن برند X.com بین سرمایه‌گذاران و اعضای دو کمپانی به امضا رسید. اما با این‌ وجود، کمپانی تازه تأسیس، در سال 2001، هم‌زمان با جدا شدن ماسک از شرکت؛ نام PayPal را برای برند خود انتخاب کردند. PayPal در سال‌های فعالیت خود بسیار موفق عمل کرد. سرمایه‌گذاری‌های بزرگی نظیر خرید Ebay به ارزش 1.5 میلیارد دلار در سال 2002 تنها بخشی از فعالیت‌های اقتصادی این شرکت تا به امروز بوده است و در تمام این مدت PayPal صاحب برند و دامنه X.com بود. در این میان X.com برندی بود که ایلان ماسک برای کمپانی اقتصادی خود انتخاب کرده بود و همواره حسرت از دست دادن آن برایش باقی‌ مانده بود. اما حالا او برای بار دیگر توانسته این برند را در اختیار خود داشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.