معرفی پردازنده گرافیکی اکسترنال با قابلیت پشتیبانی از کیت واقعیت مجازی

اپل در جریان WWDC 2017 از پردازنده گرافیکی اکسترنال خود به همراه پشتیبانی از کیت واقعیت مجازی رونمایی کرد. این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا از پردازنده گرافیکی اکسترنال در کامپیوترهای Mac استفاده کنند.

این پردازنده گرافیکی اکسترنال می تواند از طریق پورت Thunderbolt 3 به کامپیوتر ها متصل شود. اپل با استفاده از این کارت گرافیک مجزا، راه توسعه واقعیت مجازی را نیز برای توسعه دهنده ها هموار کرده است چرا که از این پس توسعه دهنده ها  می توانند با اتصال یک کامپیوتر Mac یا قدرت پردازش متوسط، امکان اجرا و پردازش کار های گرافیکی سخت را به همراه هدست های VR تجربه کنند.

همچنین علاقه مندان به اجرای بازی های کامپیوتری می توانند از طریق این قابلیت از اجرا بازی های سنگین در کامپیوتر های خود لذت ببرند چرا که این کارت گرافیک اکسترنال، با بازی های کامپیوتری Steam سازگاری کامل دارد. علاوه بر این، بازی های مجهز به تکنولوژی واقعیت مجازی در Steam نیز می توانند از طریق این کارت اکسترنال و هدست های VR در کامیپوتر های Mac به بهترین نحو اجرا شوند.

اپل با پشیبانی هرچه بهتر از بازی های گرافیکی و اجرای برنامه های سنگین نیازمند به GPU حرفه ای، سعی دارد تا توجه گیمر ها، گرافیست ها و توسعه دهنده های بازی های کامپیوتری و برنامه های گرافیکی را به سمت استفاده از کامپیوتر های خود جلب کند. البته طبق ادعای وب سایت رسمی اپل، قابلیت پشتیبانی از GPU اکسترنال به طور کامل در بهار 2018 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

GPU اکسترنال دارای دو اتصال Thunderbolt 3 و منبع تغذیه 350 وات است. این مجموعه شامل یک کارت گرافیک  AMD Radeon RX 580 8GB است که برای پردازش های واقعیت مجازی تولید شده است. همچنین بهترین تجربه کاربری برای این پردازنده طبق اداعای اپل از طریق هدست واقعیت مجازی HTC Vive ممکن خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.