چرا اپل باید تکنولوژی آیپاد خود را ارتقا دهد؟

اکنون تقریباً وقت آن رسیده است که شرکت اپل یک خانه تکانی اساسی کند و تکنولوژی خط تولید آیپاد را که گرچه در حاشیه قرار گرفته اما هنوز مورد توجه است، ارتقا دهد.

بین خودمان بماند اما این روزها آمار فروش آیپاد  چندان قابل توجه نیست و طبق آمار سال مالی 2016 ماحصل فروش و درآمد آن به اتفاق اقلام و محصولات دیگر شرکت اپل در مجموع فقط 11 میلیارد دلار بود.

با این همه نمی‌‍توان به همین راحتی از تولید آن چشم پوشی کرد و  شرکت Apple باید همچنان این محصول را به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای نرم افزار iOS  به ویژه برای کودکان و کاربران کم سن و سال تر، در خط تولید خود حفظ کند، و برای این کار چاره ای ندارد جز اینکه نرم افزار آن را هرچه زودتر  ارتقا دهد و تکنولوژی آن را به صف محصولات دیگر خود که هرلحظه در حال ارتقا هستند، برساند.

iPod آخرین بار تابستان سال 2015 به روزرسانی شد و در این به روزرسانی اگرچه ساختار اولیه آن دست نخورده باقی ماند اما دوربین آن به شدت ارتقا پیدا کرد و فناوری داخل دستگاه نیز حسابی به روز شد. اگرچه دوست داریم بگوییم که اپل امسال آیپاد را به روزرسانی می‌کند اما در حقیقت شک دارم که چنین اتفاقی بیفتد و امسال خبر از ارتقای تکنولوژی این محصول باشد.

اما چرا فکر می‌کنیم وقت آن رسیده است که آیپاد ظرف سال آتی فناوری فعلی خود را آپدیت کند؟

 

پردازنده A8 دیگر حسابی کند شده است

در ایپاد که در حال حاضر در بازار است  پردازنده A8 به کار رفته است. دو سال پیش این پردازنده، تراشه به نسبت پیشرفته ای به شمار می رفت اما ظرف این چند سال تیم اپل تراشه‌های بسیار پیشرفته‌تری مانند A9  و A10 فیوژن تولید کرده است که طراحی بسیار بهتری نسبت به نسل‌های قبلی دارند، و امسال نیز با وجود A11 فیوژن همه منتظر یک حرکت رو به جلوی اساسی در تکنولوژی این پردازنده ها هستند.

بنابراین شرکت اپل برای اینکه بتواند میانگین سطح توانایی و کارکرد محصولات iOS محور خود را بالا نگه دارد باید قدرت پردازش همه محصولات خود را که به بازار عرضه می کند با فناوری روز منطبق کند.

اکنون قدرت گرافیک و قدرت پردازش تراشه A8 به شدت از A9 و  A10 Fusion عقب مانده است و زمانی که A11 Fusion  نیز به بازار عرضه شود این فاصله عمیق‌تر می شود. بنابراین اپل باید حداقل پردازنده آیپاد را هر چه زودتر به روز کند. اگر اپل ظرف نیمه اول سال آینده پردازنده آیپاد لمسی را به  A10 Fusion  که در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس به کار رفته است، ارتقاء دهد می توان به وضعیت آیپاد به شدت امیدوار شد.

 

ارتقای ظرفیت ذخیره

قابلیت دیگری که شرکت اپل با ارتقای پردازنده آیپاد می تواند آن را نیز دچار تغییر و تحول اساسی کند ظرفیت ذخیره سازی این دستگاه‌ها است. در حال حاضر  شرکت اپل ایپاد با ظرفیت ذخیره 16، 32، 64 و 128 گیگ را به قیمت 199 ، 249 ، 299 و 399 دلار به بازار عرضه می کند.

درصورتی که پردازنده آیپاد ارتقاء داده شود می‌توان ظرفیت ذخیره 32، 64 و 128 گیگ را روی آنها استفاده کرد و به این ترتیب آنها را با قیمت  199، 249 و 299 دلار به بازار عرضه کرد.

 

ارتقای دوربین‌ها

در نهایت با ارتقای پردازنده‌ها ارتقای دوربین نیز دیگر دور از منطق نیست. به نظر من در صورت ارتقای دوربین آیپاد، اپل از دوربین‌های آیفون 6s استفاده می کند و در این صورت دوربین جلو 5 مگاپیکسلی و دوربین عقب 12 مگاپیکسلی خواهد بود.

با این اوصاف کیفیت تصویر عکس و ویدئو در کنار پردازنده A10 Fusion  در مقایسه با کیفیت عکس و ویدئو در آیپاد فعلی بسیار متفاوت خواهد بود.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.