چرا نگرانی‌ها در مورد تأخیر عرضه iPhone 8 بی‌مورد است؟

اخیراً اخبار و تحلیل‌های گوناگون در مورد تأخیر اپل در عرضه آیفون زیاد شده است. از طرفی اپل سعی دارد برای تولد 10سالگی آیفون محصولی ویژه و فوق‌العاده را به دنیا معرفی کند؛ و از طرف دیگر دشواری‌هایی بر سر راه تعبیه پنل OLED و Touch ID در زیر صفحه‌نمایش یا دکمه Power باعث شده تا اپل با مشکلات زیادی برای طراحی iPhone 8 روبرو شود.تمام این مسائل در حالی است که اپل یک ‌ضرب‌العجل مشخص دارد و باید این محصول را تا پایان 2017 به دنیا معرفی کند چراکه در غیر این صورت iPhone 8، محصولی ویژه برای تولد 11 سالگی آیفون نام خواهد گرفت.

تا پیش‌ از این انتظار می‌رفت که اپل تا سپتامبر محصول جدید خود را آماده معرفی، عرضه و فروش کند. اما مشکلات سخت‌افزاری بر سر راه طراحی آیفون که در بالا ذکر شد باعث شده‌اند تا پیش‌بینی‌های اخیر ادعا کنند که عرضه iPhone 8 به اوایل 2018 موکول خواهد شد.

Robert Cihra یکی از تحلیلگران حوزه تکنولوژی، در یادداشت اخیر خود استدلال کرده که تأخیر در عرضه iPhone 8 آن‌چنان هم که به نظر می‌رسد بد نیست. او با اشاره به اینکه اپل به‌غیر از یک‌بار آن‌ هم iPhone 5c، هیچ‌وقت تلفن هوشمند میان رده تولید نکرده، ادعا می‌کند که تاکنون عنوان تلفن هوشمند پرچم‌دار برای اپل معنا نداشته است. اما این بار اپل قصد دارد تا رفتاری سنت شکنانه از خود نشان دهد.

به گفته او با وجود اینکه iPhone 7s و iPhone 7s Plus بدون شک مانند تمامی آیفون‌های تولیدشده تا به امروز باکیفیت و قدرتمندتر از همیشه ساخته خواهند شد، اما iPhone 8 یک محصول ویژه و خاص بوده و اپل تصمیم دارد آن را برای اولین بار به‌عنوان یک پرچم‌دار به دنیا معرفی کند. همین مسئله باعث خواهد شد تا اپل پشتیبانی از iPhone 8 را چند سال بیشتر از تمامی آیفون‌های عرضه‌شده تا به امروز ادامه دهد و هرچقدر دیرتر iPhone 8 به بازار بیاید، پشتیبانی آن نیز بیشتر ادامه خواهد داشت.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.