iPhone 8 چه در چنته خواهد داشت؟

در حالی که همه جهان بی صبرانه منتظرند تا ببینند iPhone 8 چه در چنته دارد، شکی نیست که اپل در تلاش است تا بهترین اثر خود را تا به امروز خلق کند. 

با توجه به اینکه آیفون از سال 2014 تاکنون مدلی را به بازار عرضه نکرده که واقعاً تفاوت چشمگیری با مدل‌های دیگر داشته باشد اکنون به نظر می‌رسد که بخواهد با آیفون 8 یک شوک اساسی به بازار وارد کند. اما واقعا بیایید حدس بزنیم آیفون 8 چه ویژگی‌های خاص و متمایزی می‌تواند داشته باشد؟

 

طراحی متفاوت

در حالی که احتمال آن داده می‌شود که اپل تغییرات جزئی در طراحی بدنه iPhone 7s و  7s Plus نسبت به مدل 7 و 7 Plus که در حال حاضر در بازار است، بدهد اما حدس و گمان‌ها درباره طراحی بدنه iPhone 8 چیز دیگری است و به نظر می‌رسد که دیزاین آن نسبت به مدل‌های قبلی تغییرات اساسی داشته باشد و حتی ممکن است دیزاینی شبیه Galaxy S8 داشته باشد و صفحه نمایشگر آن مانند S8 لبه به لبه باشد. هرچه هست به احتمال زیاد طراحی آیفون 8  به گونه‌ای خواهد بود که الهام بخش سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند بشود.

iPhone 8

iPhone 8

اسکنر نامرئی اثر انگشت

اگرچه شایعاتی درباره اعمال این ویژگی بر روی آیفون 8 وجود دارد اما هنوز قطعی نشده و نتیجه آن روی هواست. اپل سعی کرده است که راهی را پیدا کند تا بتواند اسکنر اثر انگشت را پشت صفحه نمایشگر قرار دهد تا برای لبه به لبه کردن صفحه نمایشگر مشکلی نداشته باشد. چرا که در صورتی که کل صفحه جلوی گوشی تبدیل به صفحه نمایشگر شود هیچ جایی برای قرار دادن اسکنر باقی نخواهد ماند. با این حال منابع خبری تعبیه اسکنر اثر انگشت مخفی را با کیفیت خوب و در تعداد بالا خیلی آسان نمی‌دانند و چاره‌ای نیست جز اینکه منتظر بمانیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

iPhone 8

iPhone 8

 

دوربین دوتایی برای عکاسی پرتره

درست است که iPhone 7 Plus هم دوربین دو تایی دارد و این ویژگی جدیدی در سری آیفون‌ها یه شمار نمی‌رود اما فرق آن این است که درصورتی که iPhone 8 دوربین دوتایی داشته باشد این اولین بار است که برای Hیفونی با این سایز چنین دوربینی در نظر گرفته شده است.  چرا که آیفون 8 قرار است فقط کمی بزرگ‌تر از آیفون 7 باشد.

iPhone 8

iPhone 8

 

استفاده از  A11 Chipset

اپل برای هریک از آیفون‌های خود یک مدل جدید از تراشه‌های سری A را تولید می‌کند. A10 در حاضر در آیفون 7 کار شده است و بهترین و قدرتمندترین تراشه به شمار می‌رود. بنابراین طبیعی است که برای آیفون 8 و 7s و 7s Plus منتظر پردازنده A11 باشیم. از آن جایی که پلتفرم آیفون روز به روز پیچیده‌تر می‌شود وجود پردازنده‌های جدید نیز جزو تفکیک ناپذیر آیفون‌های جدید است.

 

iPhone 8

iPhone 8

 

شارژر وایرلس

در واقع نمی‌توان این ویژگی را در این صنعت خیلی جدید دانست چرا که قبلاً نیز به بازار آمده است اما اکثر مواقع کارکرد آن با مشکل روبرو بوده است. ولی این بار ظاهراً آیفون 8 توانسته خود را به یک شارژر وایرلس بی عیب و نقص مجهز کند.

iPhone 8

iPhone 8

طراحی باتری های جدید

همچنین شایعاتی منتشر شده که خبر از طراحی باتری‌های جدید برای آیفون 8 می دهد. قبلاً همه باتری‌های گوشی‌های هوشمند به شکل مستعطیلی ساده بودند اما این بار به نظر می‌رسد که قرار است باتری‌ها به شکل L مانند طراحی شوند. از طرفی در این مدل ظرفیت باتری نیز 30 درصد بیشتر شده است که البته با توجه به وجود صفحه نمایشگر جدید AMOLED  و همچنین ویژگی‌های دیگر آیفون 8، عملاً این 30 درصد به سرعت مصرف می‌شود و عمر شارژ باتری تغییر قابل لمسی نخواهد کرد.

iPhone 8

iPhone 8

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.