اگر دکمه Home آیفون بشکند چه کنیم؟ جایگزین آن چیست؟

حتماً تابه‌حال برای شما هم پیش آمده که گوشی از دستتان بیفتد و کلید Home آن ضربه بخورد یا کاملاً از کار بیفتد. آیا در این مواقع اگر به تعمیرکار دسترسی نداشته باشیم آیا کلید جایگزینی برای Home وجود دارد؟

خب مسلماً در این مواقع اولین و سهل‌الوصول‌ترین کار این است که به یک تعمیرکار مراجعه کنید و قسمت ضرب‌دیده را تعمیر کنید. اما گاهی هم پیش می‌آید که فشردگی برنامه‌های کاری شما اجازه نمی‌دهد بلافاصله پیش یک تعمیرکار بروید و از طرفی هم این روزها گوشی‌های ما به دست راست ما تبدیل‌شده‌اند و انجام خیلی از کارهایمان بدون آن‌ها حتی غیرممکن است. حالا زمانی که کلید Home یا یکی از کلیدهای کناری آیفون خراب شده باشد چه کنیم که موقتاً کارمان راه بیفتد؟ با اپل مگ همراه باشید.

در iOS آیفون قابلیتی تعریف شده است که در این مواقع به داد کاربر می‌رسد. نام این قابلیت AssitiveTouch است. درصورتی‌که شما AssitiveTouch گوشی خود را فعال کنید همیشه می‌توانید این گزینه را روی صفحه نمایشگر خود ببینید. برای فعال‌سازی این گزینه به این مسیر بروید: Settings>General>Accibility>AssistiveTouch. و گزینه AssitiveTouch را فعال کنید.

AssitiveTouch

پس از فعال‌سازی می‌توانید آن را روی صفحه نمایشگر خود ببینید. در عکس زیر در پایین صفحه می‌توانید AssitiveTouch را که به شکل یک دایره تیره‌رنگ است ببینید.

AssitiveTouch

روی AssitiveTouch کلیک کنید. در مقابل شما میانبری برای کلیدهای فیزیکی روی گوشی ظاهر می‌شود و شما می‌توانید از طریق این میانبر به بعضی از قابلیت‌ها دسترسی پیدا کنید. حتی می‌توانید به صورتی دستی برخی میانبرها مانند سیری یا کنترل صدا را نیز به آن اضافه کنید. برای عکس گرفتن از روی صفحه یا به عبارتی گرفتن Screenshot نیز می‌توانید یک میانبر تعریف کنید و دیگر حتماً لازم نیست با کلیدهای فیزیکی آیفون، اسکرین شات بگیرید.

AssitiveTouch

این قابلیت با وجود سادگی در موقعیت‌های مختلف بسیار کاربردی است. جدا از اینکه ممکن است کلیدهای فیزیکی شما گاهی ضربه بخورند و از کار بیفتند زمان‌های دیگری نیز هست که این قابلیت می‌تواند بسیار مفید واقع شود. شاید شما هم در اطراف خود دوستانی داشته باشید که هنوز مدل‌های قدیمی را حفظ کرده‌اند و به آن‌ها تعلق‌خاطر دارند یا بودجه خرید مدل جدید را ندارد. زمانی که مدل گوشی قدیمی می‌شود پیدا کردن قاب برای آن به‌سادگی قبل نخواهد بود. حتی ممکن است شما از قابی خوشتان بیاید ولی متوجه شوید که قاب موردعلاقه‌تان روی دکمه‌های کناری را می‌پوشاند. در این مواقع می‌توانید AssitiveTouch را جایگزین دکمه‌های کناری کنید و با خیال راحت قابی که دوست دارید را روی گوشی خود بیندازید.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.