یاهو در یک‌قدمی محاکمه به‌خاطر نشت اطلاعاتی گسترده

در چند سال گذشته کمپانی سرشناس یاهو با چالش‌های مختلفی دست‌وپنجه نرم کرده است. فراز و نشیب‌های بسیار در چند سال گذشته باعث شده تا سهام‌داران این شرکت چاره‌ای جز فروش این کمپانی به Verizon نداشته باشند. با اپل مگ همراه باشید.

حالا یکی از دادگاه‌های آمریکا به دلیل هک‌های گسترده و افشای اطلاعات شخصی کاربران این کمپانی، دادخواستی علیه یاهو تنظیم کرده است. این دادخواست با تمرکز دو نشت بزرگ اطلاعات در سال‌های 2013 و 2014 تنظیم‌ شده است. در دسامبر سال گذشته  یکی از قضات آمریکا احتمال پنج نشت بزرگ اطلاعات مربوط به کاربران شامل ایمیل‌ها، پسوردها و دیگر اطلاعات حساس را مورد بررسی قرار داده بود.

با این‌ حال یاهو در دادگاه ادعا کرد که کاربران قربانی این حملات، حق قانونی برای شکایت علیه این شرکت را ندارند اما این ادعا توسط قاضی رد شد. قاضی در استدلال تصمیم خود ادعا کرد که تمام شاکیان در خطر سرقت دوباره اطلاعات و هویت قرار دارند. علاوه بر اینکه احتمال از دست رفتن اطلاعات شخصی ارزشمند برای بار دیگر در آینده وجود دارد.

یاهو پیش‌ از این حملات نیز دچار مشکلات اقتصادی زیادی بود که در نهایت با ارائه پیشنهاد خرید از Verizon مواجه شده بود. ‌اما حمله سال 2013 به یک میلیارد حساب کاربری و حمله 2014 به 500 میلیون حساب کاربری یا‌هو صدماتی جدی وارد کرد و باعث شد تا Verizon مبلغ پیشنهادی خود برای خرید سهام یاهو را تا 350 میلیون دلار کاهش دهد.

سهامداران یا‌هو تا پیش‌ از این مریسا مایر را به‌عنوان مدیر عامل اجرایی یاهو انتخاب کرده بودند و امید داشتند که او بتواند بحران به وجود آمده برای این کمپانی را مدیریت و برطرف کند. اما به دلیل ضعف مدیریتی در برخی از موارد، مایر نه‌تنها نتوانست یا‌هو را از بحران نجات دهد؛ بلکه برخی از سیاست‌گذاری‌های اشتباه او در بخش‌های گوناگون باعث تضعیف هر چه بیشتر کمپانی شد. مایر نهایتاً پس از تصاحب یا‌‌هو توسط Verizon سمت مدیرعاملی این شرکت را ترک کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.