iPhone SE جدید اوایل ۲۰۱۸ به بازار می‌آید

iPhone SE در سال 2016 وارد بازار شد و با گذشت نزدیک به دو سال اکنون وقت آن رسیده بود که اپل نسل جدید این مدل را به بازار معرفی کند. خوشبختانه اپل این گوشی‌های هوشمند کوچک را فراموش نکرده و بر اساس اخبار منتشر شده در حال حاضر در حال آماده سازی مدل جدید آن است. بر اساس آخرین اخبار به دست آمده آیفون SE تا سه ماهه اول سال 2018  یعنی تقریباً پس از گذشت دو سال از تولید نسل اول آن، وارد بازار می‌شود.

گفته می‌شود که در این مدل جدید از تراشه A10 آیفون 7 استفاده می‌شود اما قیمت آن همچنان پایین باقی خواهد ماند. سایز صفحه گوشی احتمالاً در حدود 4 تا 4.2 اینچ باشد و فضای ذخیره آن نیز 32 و 128 گیگابایت در نظر گرفته می‌شود. البته در آن از iOS 11 نیز استفاده شود. باتری آن نیز قرار است 1700 mAh باشد. باتری آیفون SE قبلی 1624 mAh  بود.

iPhone SE قرار است توسط شرکت Wistron ، که در حال حاضر تولید کننده iPhone SE موجود در بازار است، در هند ساخته شود. Wistron  شرکت تولید کننده پیمانکاری قطعات الکترونیک در تایوان است که با اپل در تولید گوشی‌های آیفون SE همکاری می‌کند. Wistron مونتاژ آیفون SE را در هند به طور رسمی از حدود دو سه ماه پیش در کارخانه  Bangalore  آغاز کرد. مونتاژ آیفون SE جدید نیز در قرار است در همین کارخانه انجام بگیرد.

بر اساس گزارش بعضی از منابع، Wistron قصد دارد کارخانه تولید آیفون SE خود در هند را گسترش دهد. اپل امیدوار است  با واگذاری سهم عمده سفارشات iPhone SE جدید به کارخانه Wistron درهند، بتواند سهم بیشتری از بازار گوشی‌های هوشمند هند را به دست آورد. گفته می‌شود که احتمالاً اولین محموله گوشی‌های iPhone SE در سه ماهه اول سال 2018 آماده ورود به بازار می‌شود.

Wistron برای آمادگی بیشتر جهت تولید iPhone SE جدید قصد دارد فضای تولید  کارخانه خود در هند را گسترش دهد. از این رو در حال رایزنی با دولت هند در این رابطه است و امیدوار است ظرف 5 سال آینده ظرفیت تولید خود در هند را دو یا سه برابر کند. Wistron  به احتمال زیاد iPhone SE  جدید را که در مقایسه با آیفون‌های جدید قیمت مناسبتری دارد، در سه ماهه اول سال 2018 به بازار عرضه می‌کند. البته برخی شایعات هم مبنی بر اینکه آیفون SE جدید تا اواسط شهریور آماده ورود به بازار شود وجود دارند اما با توجه به اینکه تا اواسط شهریور فرصت چندانی باقی نمانده به نظر می‌رسد ورود آن در اوایل سال جدید میلادی به بازار منطقی‌تر باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.