TSMC تنها تأمین‌کننده چیپ های سری A برای آیفون

هفته گذشته خبرهایی در مورد احتمال همکاری دوباره سامسونگ و اپل برای تولید چیپ A12 در آیفون برای سال 2018 منتشر شد. اما حالا اخبار جدید حاکی از آن است که شرکت تایوانی TCMS توانسته با شکست سامسونگ در قرارداد بستن با اپل، تنها تأمین‌کننده این قطعات باشد.

سامسونگ پس از عدم موفقیت و افزایش اختلافات بر سر تولید چیپ‌های سری A برای آیفون 6، برای دو سال متوالی 2016 و 2017 از لیست تأمین‌کنندگان چیپ‌های اپل کنار گذاشته‌ شده بود و در این مدت شرکت تایوانی TSMC توانسته بود به‌عنوان تنها تأمین‌کننده چیپ‌های A9 و A10 به فعالیت بپردازد. همین مساله باعث شد تا سامسونگ بار دیگر شانس خود برای بستن قرارداد تأمین چیپ سری A را امتحان کند.

این در حالی است که بر اساس پیش‌بینی اخیر  Digitimes، تایوانی‌ها برای یک سال دیگر تنها تولیدکننده چیپ های آیفون خواهند بود. علاوه بر این TSMC در گزارش جدید خود اعلام کرده که تجهیزات خود را آماده تولید چیپ‌های FinFet 7 نانومتری کرده است. در صورتی‌ که این گزارش صحیح باشد، تایوانی‌ها توانسته‌اند قدم بزرگی برای تولید چیپ‌های سری A به نسبت سامسونگ بردارند.

از طرفی سامسونگ تا پیش‌ از این ادعا کرده بود که در رقابت سرسخت با TSMC قرارگرفته تا سفارش تولید چیپ A12 در سال 2018 را از اپل دریافت کند. اما منابع آگاه به DigiTimes اطلاع داده‌اند که اپل حتی با وجود قرارداد تأمین قطعات پنل OLED با سامسونگ، تصمیمی برای همکاری در تولید چیپ A12 با کره‌ای‌ها ندارد. این منابع آگاه همچنین ادعا کرده‌اند که با توجه به حساسیت شرایط اپل برای معرفی و تولید سه آیفون تا سال 2018، کره‌ای‌ها ممکن است حتی قادر به تأمین کامل پنل های OLED برای اپل نباشند و به همین دلیل ممکن است اپل به دنبال یک شرکت جایگزین مانند LG برای تولید و تامین قطعات پنل OLED باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.